top of page
Post: Blog2 Post

ENERGYLANDIA NAJWIĘKSZY PARK ROZRYWKI W POLCE.


Energylandia to największy i najlepszy park rozrywki w Polsce. Miejsce świetnej zabawa dla całej rodziny! Tu każdy będzie się świetnie bawić! Cały park jest położony na obszarze 43 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park jest niezwykle kolorowy, pełen ciekawych dekoracji i różnorodnej architektury. Całość podzielona jest na 6 głównych stref tematycznych z mnóstwem atrakcji i pokazów, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Przez cały dzień z głośników słychać piosenkę „Świetna zabawa przez cały dzień” i faktycznie tak jest. Naprawdę jest się czym pochwalić i stanąć na równi z najlepszymi parkami rozrywki w Europie i na świecie.


Kupując bilet wstępu do Energylandii możemy przez cały dzień korzystać ze wszystkich atrakcji bez ograniczeń. Wybierając się tutaj nastawcie się na świetną zabawę dla całej rodziny.

Bajolandia


To kolorowa strefa stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach odwiedzjących park. Wszystko przyjazne i bezpieczne przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia. Dzieci przenoszą się tam do świata ulubionych bajek i kreskówek, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą stać się kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami, lub niesfornymi zwierzątkami. W tej strefie znajdziemy aż 23 atrakcje min. karuzele, mini roller coaster’y, autka i samolociki, tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych. Zainstalowane tam urządzenia to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi, czy Leoś. Są też Latające Huśtawki, Auto-Zderzaki, familijny roller coaster Energuś, czy Happy Loops, kolejki i łódki widokowe takie jak Magic Fly, oraz zjeżdżalnia Arctic Fun. Dzieci o wzroście powyżej 120 cm mogą korzystać z atrakcji samodzielnie, natomiast młodsze dzieci bawią się w towarzystwie opiekunów.

fot. Energylandia


W tej strefie znajduje się również zaplecze, w którym rodziny z niemowlętami znajdą zaciszne, czyste miejsca by przybrać i nakarmić malucha. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak fantastycznie te pomieszczenia są przygotowane, znajdziemy w nich min: podgrzewacz do butelek, mikrofalę, czajnik, a nawet plastikowe talerzyki, kubeczki, czy łyżeczki. Oczywiście jest przewijak, pokój do karmienia dla mam z wygodnym fotelem, stopień do umywalki, aby młodszym dzieciom łatwo było umyć rączki, czy schodki i nakładki do kibelków, a wszystko wykończone w przyjaznych dzieciom kolorach i dekoracjach.

Strefa Familijna


Strefa z atrakcjami dla całych rodzin, gdzie znajduje się kilka Roller Coaster’ów i na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji w rozsądnej dawce. Na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu min. 140 cm, ale w towarzystwie rodzica dzieci o wzroście 120 cm skorzystają ze wszystkich atrakcji. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach takich jak Atlantis, Toffifee Kopalnia Złota, Jungle Adventure, Splash Battle, gdzie podczas przejażdżki możemy strzelać do innych uczestników za pomocą armatek wodnych, jest jeszcze bardziej ekstremalna Anaconda, lub spokojniejsza, przeznaczona nawet dla najmłodszych gości Swiss Water Cup. Sporo jest tam również roller coaster’ów, które przy odpowiedniej prędkości nadal pozostają bezpieczne: Mars Coaster, Frutti Loop Coaster, Boomerang, czy nieco bardziej ekstremalny Dragon Roller Coaster. Oprócz tego możemy przejechać się na kolejce widokowej, czy też ścigać się na torze Moya Formuła Autodrom, lub odwiedzić mroczny dom strachów Monster Attack, po którym podróżujemy kolejką. To idealny wstęp przed szaleństwem na najszybszych i najwyższych kolejkach górskich, które znajdują się w kolejnej strefie.

fot. EnergylandiaStrefa Ekstremalna


Strefa ekstremalna to totalna jazda bez trzymanki stworzona z myślą o młodzieży i dorosłych lubiących naprawdę wielki zastrzyk adrenaliny!!! To niesamowita rozrywka dla wszystkich którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Dzięki tej strefie Energylandia plasuje się w czołówce najlepszych parków rozrywki w Europie! Strefa ma przypominać krainę starożytnych Azteków i Majów, w związku z tym niektóre atrakcje nazwą i wyglądem nawiązują do ich kultury. Znajdziecie tutaj kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, światowy rekordzista wśród wodnych kolejek górskich Water Coaster Speed, Mayan, ogromne wahadło Azec Swing, dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, 40-metrowa wieża zrzutu Tsunami Dropper, potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, czy Moya Formuła 1 która w zaledwie 2 sekundy rozpędza się do setki! Bezkonkurencyjnie króluje tutaj najwyższy i najszybszy w Europie – Mega Coaster Hyperion, światowy rekordzista wśród wodnych kolejek górskich.

fot. Energylandia


Smoczy Gród


Niesamowite miejsce wyglądające niczym miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni”, albo tajemniczego „Harrego Pottera”. Uliczki stylizowane na średniowieczną osadę zdobioną pochodniami, epokowa architektura i dbałością o detale cieszy oko na każdym kroku. Wszystko wykonane z drewna i kamieni, zbudowane na obszarze 5 hektarów. Główną atrakcją Smoczego Grodu jest najwyższy na świecie Wooden Coaster Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h. Na najmłodszych czeka tutaj Roller Coaster Frida oraz kolejka widokowa Dragon Adventure, która zabierze nas do magicznej krainy smoków. Smoczy Gród to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków.

fot. Energylandia


Water Park


Strefa stylizowana na tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, ślizgawek i wodnych placów zabaw. Strefa wodna funkcjonuje głównie w okresie letnim, przy sprzyjającej pogodzie kiedy temperatura powietrza osiąga co najmniej 20 stopi Celsjusza. W jej skład wchodzą trzy strefy Big Milk Water Park, Tropical Fun, oraz Nowość 2021 Exotic Island. Goście Energylandii, mają w ramach jednego biletu wstępu również dostęp do strefy wodnej.


W strefie Big Milk Water Park można zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola. Znajdziemy tam atrakcje dla najmłodszych m.in. zacumowany ogromny statek, z którego można zjeżdżać do wody. Baseny są płytkie, woda w nich podgrzewana, a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody, oraz mnóstwem leżaków, lodziarnią i głębszym basenem, a wszystko oczywiście utrzymane w tematyce egzotycznej wyspy.


Strefa Tropical Fun to ogromna strefa wodnej zabawy na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności, oraz wijąca się wokół rzeka! Znajdziesz tu ekstremalne ślizgawki, jak np. RMF Maxxx Kamikadze, znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie. Do dyspozycji Gości jest aż 150 pontonów jedno- i dwuosobowych, oraz ogromna plaża z leżakami, dla wytchnienia i relaksu.


Exotic Island to ogromny, wodny plac zabaw. W jego skład wchodzi duży kompleks z 5 zjeżdżalniami wodnymi, oraz liczne atrakcje jak: tryskające armatki wodne, koła młyńskie. Egzotyczne papużki, małpki, czy inni mieszkańcy tropikalnej dżungli z palmami figurkami, stanowią główny motyw tego mini raju dla dzieci i dorosłych.

fot. Energylandia

Aquaatlantis


To najnowsza 6 strefa parku otwarta w 2021 w jego 7 urodziny. Nowa część stylizowana jest na starożytne zatopione miasto Atlantis. Uliczki stylizowane są na starożytną, morską krainę, a wszystko wykonane zostało z najwyższą starannością. Aqualantis to miejsce, w którym na całe rodziny czeka wiele niesamowitych atrakcji. Wraz z otwarciem kolejnej strefy swoją premierę miał Abyssus rollercoaster, czyli double launch coaster typu shockwave będący główną atrakcją strefy Aqualantis! Rollercoaster stylizowany jest na przepompownię służącą do odprowadzania wody z zatopionego królestwa.


Nie tylko wielbiciele mocnych wrażeń znajdą coś dla siebie w nowej strefie Energylandii. Light Explorer - jest to rodzinny boomerang rollercoaster, czyli kolejka, która jedzie po torze w jedną stronę, a następnie wraca tyłem do kierunku jazdy, Tidal Wave Twister to disco coaster - wirujący talerz, który podobnie jak w tańcu przemieszcza się po krótkiej trasie, poruszając przy tym lekko w górę i w dół. Kolejna atrakcja tej strefy to Grotto Expedition, czyli ekspedycja łodziami widokowymi, których trasa wiedzie wśród tajemniczych jaskiń, oraz po wspaniałej lagunie.


Energylandia nie zapomniała również o najmłodszych dzieciach dlatego, znajdziemy tu kilka mniejszych karuzel. Jedną z nich jest Burning Engine, na której dzieci zasiądą za kierownicą wozu strażackiego i spróbują ugasić mały budynek znajdujący się w środku. Drugą atrakcją dla dzieci będzie Submarine Dive - karuzela stylizowana na małe łodzie podwodne. W nowej części parku znajdziemy również Water Works - wodny plac zabaw, a także karuzele interaktywne - Stormy Ship i Magic Pump. Dodatkowo odbywają się tam pokazy kaskaderskie Aquajump, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokiej wieży.

fot. Energylandia

Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych, oraz innych niesamowitych atrakcji. Dodatkowo znajdziemy tam 25 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych, wraz z nowoczesnym kinem 7D, Moya Planetarium, oraz kilkanaście sklepów z gadżetami i pamiątkami. Do dyspozycji jest również kilkanaście punktów gastronomicznych. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią, oraz przysmakami.Kiedy jechać do Energylandii?


Energylandia jest czynna od połowy kwietnia do końca października od godziny 10:00 do 18:00. Choć jak my byliśmy przed wakacjami i po wakacjach to czas otwarcia był wydłużony do 18:30 W sezonie wakacyjnym park otwarty jest od godziny 10:00 do godziny 20:00 jednak mimo wydłużonych godzin pracy, potrafią być duże kolejki. Moim zdaniem najlepiej tu przyjechać wiosną, lub jesienią i najlepiej w tygodniu kiedy jest trochę luźniej, a do atrakcji są wtedy mniejsze kolejki dzięki mniejszej ilości osób jaka odwiedza w tym okresie park. Najwięcej osób Energylandię odwiedza oczywiście w wakacje, weekendy, oraz długie weekendy i wtedy trzeba liczyć się z dość długimi kolejkami, zwłaszcza do najpopularniejszych atrakcji. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd w środku tygodnia, mogę Wam podpowiedzieć, że w niedziele zwykle w parku jest mniej ludzi niż w sobotę. My Energylandię odwiedziliśmy w czwartek przed samymi wakacjami i praktycznie do żadnej atrakcji nie czekaliśmy dłużej niż 10 minut. Pomimo tego że byliśmy przy wejściu zaskoczeni ilością autokarów z wycieczkami szkolnymi jakie przyjeżdżają do parku. Na szczęście pomimo sporej ilości osób przy kasach bilety kupowało się bardzo sprawnie. Drugi raz park odwiedziliśmy we wrześniu również w tygodniu. Owszem było wtedy więcej osób niż za pierwszym razem, zwłaszcza więcej rodzin z mniejszymi dziećmi, które mogły sobie jeszcze pozwolić na małe wagary. Ale i tym razem kolejki do atrakcji nie dłuższe niż 20 minut, parkowanie na parkingu odbywało się bardzo sprawnie dzięki pomocy obsługi, z szybkim zakupem biletów wstępu również nie było problemów. Wielki plus dla parku za świetną organizację, dzięki której odwiedzający oszczędzają sporo czasu!


Na koniec jeszcze jedna moja obserwacja, że im późniejsza godzina tym mniejsze kolejki do atrakcji. My od godziny 17:30 na większość atrakcji podczas obu wizyt wchodziliśmy praktycznie bez kolejki, albo była ona bardzo krótka 5 min.


Przed przyjazdem do parku warto sprawdź na stronie Energylandi daty i godziny otwarcia obiektu, oraz jakie aktualnie odbywają się w nim wydarzenia.

Na jak długo jechać do Energylandii?


Patrząc na wielkość parku oraz ilość atrakcji to jeden dzień może okazać się za mało. Czas w nim płynie zdecydowania za szybko. Jadąc do Energylandii musicie zdawać sobie sprawę , że pomimo świetnej organizacji i szczerych chęci, nie macie nawet najmniejszych szans skorzystać ze wszystkich atrakcji i tak naprawdę jesteście w stanie skorzystać tylko z kilkunastu z nich. W jeden dzień jesteście w stanie skorzystać z większości głównych atrakcji, przynajmniej tych najpopularniejszych, ale raczej zabraknie Wam czasu na pokazy kaskaderskie, czy strefę basenową. My w przypadku naszych obu wizyt spędziliśmy w parku jeden pełny dzień i za każdym razem nie zdążyliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji, choć z niektórych korzystaliśmy po kilka razy. Nie udało nam się również odwiedzić strefy basenowej, którą zostawiliśmy sobie na kolejną wizytę.


Wiele też tak naprawdę zależy od tego czy jedziecie sami, czy z dzieckiem i w jakim wieku jest dziecko, a w sumie bardziej jakiego wzrostu, bo to w Energylandii ma duże znaczenie. Moim zdaniem dwa, a nawet trzy dni to idealny plan na wycieczkę do Energylandi. Pierwszego dnia na spokojnie z mapką będziecie odkrywać park i korzystać z atrakcji, a drugi dzień będzie świetnym uzupełnieniem i możliwością skorzystania z atrakcji na które dzień wcześniej zabrakło Wam czasu. W parku jest ponad 50 atrakcji, place zabaw, pokazy kaskaderskie, pokazy artystyczne i widowiska, olbrzymia strefa wodna, gastronomiczna plus salony gier więc jest naprawdę co tam robić.


Czy warto przyjechać do Energylandii z dzieckiem?


Oczywiście, że tak! Energylandia oferuje atrakcje dla różnych grup wiekowych. Starszaki, które mają już 140 cm wzrostu wejdą na wszystkie atrakcje. Dla dzieciaków o wzroście powyżej 120 cm zaprojektowano strefę familijną, gdzie w towarzystwie rodziców mogą skorzystać ze wszystkich atrakcji w tym roller coaster-a RMF Dragon pędzącego z prędkością 75 km/h, Speed Water Costera, roller coaster-a Moya Formuła 1, który w zaledwie 2 sekundy przyspiesza do setki, czy w nowo otwartej części Aqualantis i roller coasterze Abyssus, który rozpędza się do setki w zaledwie kilka sekund, a kolejka wynosi nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. W Bajkolandi starszaki mogą się nieco nudzić, ale maluchy które nie przekroczyły jeszcze 120 cm na pewno będą zachwycone. Znajdą tam aż 23 atrakcje dla dzieciaków od 2 roku życia między innymi karuzele, mini kolejki górskie, samolociki i autka. Dodatkowo z myślą o najmłodszych na terenie parku znajduje się kilka tematycznych placów zabaw, oraz widowiska i pokazy przygotowane specjalnie dla nich.


Przy planowaniu wyjazdu do Energylandii warto wziąć pod uwagę jakiego wzrostu jest dziecko, jak bardzo boi się wysokości, czy prędkości, oraz jakie są Wasze oczekiwania względem parku. Tak aby każdy znalazł coś dla siebie, i na koniec z parku wyszedł z uśmiechem na twarzy i fajnymi wspomnieniami. Bardzo pomocne może być również, wcześniejsze zapoznanie się z mapką parku i ustalenie komu, na czym najbardziej zależy. Bardzo Wam to ułatwi pobyt i unikniecie nieporozumień i ewentualnego rozczarowania.


Jak dojechać do Energylandii?


Dojazd do Energylandi jest bardzo dobrze zorganizowany i istnieje kilka możliwości jak możemy się tam dostać.

 • Samochodem -Najwygodniej jest oczywiście dojechać samochodem. Przed wejściem do parku znajduje się ogromny parking, w cenie 10 zł za cały dzień. W wydzielonym pasie zieleni jest również możliwość zaparkowania kampera. Cena postoju wraz z dostępem do prądu i toalet wynosi 60 zł / dobę. Dla osób posiadających samochody elektryczne są udostępnione, spełniające najwyższe europejskie standardy stacje ładowania.

 • Pociągiem - Pociągiem do Energylandii dojedziemy bezpośrednim połączeniem z Krakowa (pociąg Kraków – Zator) i Katowic (pociąg Katowice – Zator). Są to pociągi kategorii SuperREGIO uruchamiane przez Polregio. Od 29 maja do 25 czerwca pociągi kursowały w piątki, soboty i niedziele, oraz 3, 13, 18-20 czerwca. Od 26 czerwca do 31 sierpnia kursowały codziennie. A od 3 do 26 września pociągi znów jeżdżą w piątki, soboty i niedziele. Warto przed planowaniem wyjazdu sprawdzić na stronie Energylandii dokładny rozkład jazdy. Ze stacji kolejowej w Zatorze pasażerowie są przewożeni do parku rozrywki Energylandia ciuchcią, godziny odjazdów ze stacji i spod parku są skomunikowane z godzinami przyjazdów i odjazdów pociągów.

 • Autobusem – Do Energylandii można również dojechać bezpośrednio autobusem z wielu miast Polski min: Krakowa, Katowic, Wrocławia, Oławy, Opola, Brzegu, Strzelc Opolskich, Warszawy, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, oraz Radomska. Aktualny rozkład jazdy wraz z cenami biletów znajdziecie tutaj.

 • Ciuchcia – Dla wygody osób odwiedzjących park została uruchomiona specjalna ciuchcia, która zapewnia dojazd ze stacji kolejowej w Zatorze. Ciuchcia przewozi również Gości, którzy zaparkowali samochody na oddalonych Parkingach. Goście Western Camp Resort również mogą się cieszyć wyjątkową przejażdżką do Energylandii. Przystanek znajduje się przed głównym wejściem do Parku. Aktualny rozkład jazdy znajduje się tutaj.

 • Samolotem - Podróżując do Energylandii z innego kraju lub bardziej odległych zakątków kraju można wybrać jedno z dwóch najbliżej zlokalizowanych portów lotniczych Kraków Balice oddalone o 42 kilometry od parku lub Katowice Pyrzowice oddalone nieco dalej bo 82 kilometry.

Gdzie nocować planując wizytę w Energylandii?


Polecamy nocleg w ośrodku Western Camp Resort, stylizowanym na westernowy klimat Dzikiego Zachodu, w domkach letniskowych z prywatnymi łazienkami w pokojach. Istnieje tu również możliwość zarezerwowania noclegu w Indiańskim Tipi, lub Kowbojskich Wozach. Pobyt tutaj to już sama w sobie niezwykła przygoda. Ośrodek położony jest w niewielkiej odległości od Energylandii. Rezerwacje można dokonać na stronie Western Camp Resort.


Ciekawą opcją jest również Osada Zator Family położona zaledwie 3 kilometry od Energylandii. To ciekawa opcja noclegowo w dość dużych drewnianych domkach. Ostatnia moja propozycja to komfortowe apartamenty Scandinavia Marine zbudowane z kontenerów morskich. Obiekt znajduje się w miejscowości Zator, zaledwie 2 kilometry od parku.

Wycieczka do Energylandii informacje praktyczne:


 • Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy, Oświęcimia niespełna 20 kilometrów.

 • Kupując bilet wstępu, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Aktualny cennik znajdziecie TUTAJ.

 • Bilety można kupić zarówno przez internet jak i przy wejściu na teren parku, w kilkudziesięciu kasach przy głównej bramie. Warto sprawdzać sezonowe promocje, które pojawiają się co jakiś czas.

 • Wszystkie osoby do 18 roku życia w dniu urodzin za bilet zapłacą symboliczną 1 zł.

 • Do biletów dodawane są mapki, dzięki którym łatwiej jest się poruszać po parku. Dodatkowo na nich zaznaczony jest wzrost od jakiego można korzystać z danej atrakcji.

 • Dzieci od 140 cm mogą korzystać ze wszystkich atrakcji w parku, nawet tych najbardziej ekstremalnych.

 • Zabawę w parku ułatwiają rozmieszczone w nim tablice z informacją jak długie są kolejki do konkretnej atrakcji. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas i pójść na atrakcję do której jest mniejsza kolejka.

 • Ogromne parkingi są w stanie pomieścić kilka tysięcy samochodów. Płatność za postój można dokonać w automatach znajdujących się przy kasach biletowych. Koszt całodniowego postoju wynosi 10 zł za samochód i 60 zł za kamper.

 • Jeśli chcesz wyjść na chwilę z Energylandii, a później wrócić na teren Parku, przed wyjściem poproś pracownika przy bramkach wejściowych o specjalną opaskę identyfikacyjną. Umożliwi ona powrót na teren Parku tego samego dnia. Uwaga! Aby móc skorzystać z tej opcji trzeba mieć bilet wstępu do Energylandii, będzie on wymagany do okazania w momencie powrotu.

 • W weekendy i pogodne dni, zwłaszcza w wakacje należy liczyć się z dużą frekwencją w parku, a co za tym idzie również z dłuższym czasem oczekiwania na wejście do poszczególnych urządzeń i atrakcji. Dlatego moja rada najlepiej przyjechać tu w tygodniu i najlepiej w trakcie roku szkolnego.

 • Najlepiej wybrać się tu na pobyt 2 lub nawet 3 dniowy. W sezonie letnim są tu spore tłumy i ciężko jest skorzystać nawet z połowy atrakcji.

 • Aby uniknąć długich kolejek na wejściu warto przyjechać około 30 minut przed otwarciem.

 • Warto zaopatrzyć się w specjalną opaskę na szafki, płatną 5 zł. Przydaje się zwłaszcza kiedy korzystamy z wodnych atrakcji lub roller costera. Możemy do niej schować plecak, aparat, telefon, lub okulary.

 • Wszystkie atrakcje mają namalowany na ziemi średni czas oczekiwania w kolejce. My byliśmy tutaj dwa dni przed rozpoczęciem wakacji i na najpopularniejsze atrakcje takie jak Hyperion, czy Zadra czekaliśmy 15- 20 min.

 • Strefa wodna jest otwarta, wyłącznie przy korzystnych warunkach atmosferycznych gdy temperatura na zewnątrz osiąga minimum 20 stopni.

 • Jeżeli planujecie korzystać z wodnych atrakcji to koniecznie zabierzcie ze sobą ciuchy na zmianę. Bo to, że wyjdziecie z nich mokrzy jest praktycznie pewne. Chyba, że usiądziecie na środku wagoniku, lub zabierzecie płaszcz przeciw deszczowy. Takie atrakcje na mapce są oznaczone kropelką wody. Awaryjnie można również skorzystać za 5 zł z jednej z olbrzymich suszarek lub kupić za 5 zł foliowy płaszcz przeciwdeszczowy.

 • W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, korzystanie z atrakcji parku przez kobiety w ciąży jest zabronione. Wyjątkiem są wszystkie baseny w strefie Big Milk Water Park, oraz organizowane na terenie Parku widowiska i pokazy.

 • Jeśli zgłodniejecie lub złapie Was pragnienie możecie udać się do jednego z ponad 60 punktów gastronomicznych. Znajdziecie tam restauracje z daniami obiadowymi, fast foody z pizzą, burgerami, czy zapiekankami, lodziarnie, naleśnikarnie i wiele więcej.

 • Warto przy wyjściu z parku odebrać od pracowników kupon zniżkowy na kolejny bilet wstępu.

 • Ogólnopolska karta dużej rodziny, uprawnia do 5% zniżki na bilety do parku przy zakupie biletów jednodniowych, oraz dwudniowych. Zniżka nie obejmuje biletów całorocznych, grupowych i zniżkowych.

 • Zakupione bilety do Parku umożliwiają szybkie wejście FAST PASS na Zadrę, Hyperiona oraz Mayana. W specjalnych automatach można za darmo, jednorazowo na każdą atrakcję zarezerwować szybsze wejście na określoną godzinę. Wystarczy odczytać bilet wstępu na skanerze, potwierdzić klikając ok i odebrać kod kreskowy uprawniający do wejścia na wybraną atrakcję. Bilet będzie aktywny 10 minut przed i 10 min po czasie rezerwacji.

 • Warto śledzić stronę Energylandii, gdyż organizowane są w nim różne ciekawe wydarzenia, jak festiwale muzyczne, dzień szaleństwa za szkolne świadectwa (-50% dla uczniów), Oktoberfest, Złota Polska Jesień, Halloween Night, Halloween Time, Winter Kingdom, Magic Night z 3 godzinami dodatkowej zabawy, urodziny Energylandii.

 • Energylandia jest na rynku dopiero 7 lat, ale stale się rozwija i rozrasta!
Comments


bottom of page