top of page
Post: Blog2 Post

LAS ODKRYWCÓW - RODZINNY PARK TEMATYCZNY


Las Odkrywców

Las Odkrywców to tematyczny park rozrywki dla całej rodziny znajdujący się na Lubelszczyźnie. To miejsce leśnych przygód, zupełnie inne niż wszystkie, bo naturalne. Blisko natury, sprzyjające swobodnej zabawie. Można tam naładować baterie, a dzieci wybawią się na świeżym powietrzu. Las Odkrywców udowadnia, że można stworzyć fantastyczne miejsce bez tandety, plastiku i kolorowych światełek na każdym kroku. Nie znajdziesz w nim szalonych rollercoasterów, grających karuzel czy brukowanych ścieżek. Tam rządzi natura. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. I będzie się fantastycznie bawił. A przy okazji wiele nauczy się o lesie i jego mieszkańcach.


W Lesie Odkrywców czekają na Was 22 różnorodne atrakcje. Choć tak naprawdę odkryjecie ich znacznie więcej, bo nie wszystkie są oznaczone na mapce :) Wszystkie atrakcje są wykonane w większości z naturalnych surowców, głównie z drewna, w dodatku bez użycia prądu! Miejsce to pozwala rozwijać wyobraźnię i zdolności ruchowe. Dzieciaki przejdą mrówczy labirynt, pohuśtają się wśród korzeni, wdrapią się na drzewo odkrywcy, poskaczą na siatkowych trampolinach, sprawdzą jak balansować na krawędzi pnia, po wspinają się na liściaste ścianki, przejdą po ścieżce bosych stóp, z patykami w dłoni zagrają na nietypowych instrumentach, a na koniec wyszaleją się na polanie zabaw wodnych.


Nie macie pomysłu na wolny weekend, a chcielibyście aktywnie spędzić czas z najbliższymi? Polecam wybrać się do Lasu Odkrywców. My odkryliśmy to miejsce z wielką przyjemnością i cieszymy się, że możemy Wam je pokazać. Skradło nasze serca i mamy nadzieję jeszcze tam powrócić. Chodźcie poznać Las Odkrywców – rodzinny park tematyczny, otwarty w 2022 roku w Ułężu.

Las Odkrywców

Las Odkrywców – zabawa i edukacja na świeżym powietrzu

Podążając Aleją Odkrywców znajdzie wiele miejsc na zabawę, odpoczynek, a także naukę. Co kawałek rozmieszczone są tablice edukacyjne napisane przystępnym językiem, dzięki którym poznacie leśne ciekawostki. Sprawdzicie, jak daleko sięgają korzenie drzew. Kto mieszka w leśnych czeluściach? Jak komunikują się drzewa? Czy potrafią się one przygotować na atak korników? Dowiedzcie się jak to możliwe, że drzewo stoi, które drzewo jest największe, o czym rozprawiają ptaki i czego boją się drzewa. Poznacie jakie zwierzęta mieszkają w lesie, zobaczycie różne rodzaje liści. Odkryjecie tajemnice lasu i jego mieszkańców. W takim miejscu wiedza sama wchodzi do głowy :) Tam nie sposób się nudzić.

Las Odkrywców

Ale jeśli poczujecie się nieco zmęczeni to możecie się zrelaksować się na leżakach, w leśnych hamakach i na ławeczkach.


Jakie atrakcje czekają na Was w Lesie Odkrywców?

Las Odkrywców zwiedza się wyznaczoną ścieżką. Na terenie Lasu Odkrywców znajdziecie 22 atrakcje zaznaczone na mapce, którą otrzymacie na wejściu, a także dodatkowe które będą dla Was niespodzianką. Warto mieć oczy szeroko otwarte. Atrakcje są mega kreatywnie zbudowane. Nie jest to więc standardowy plac zabaw, a całodniowa przygoda w prawdziwym lesie. Jest też sporo rozwojowych, fizycznych atrakcji. Pokażę Wam tylko część atrakcji, bo nie chcę psuć zabawy w odkrywaniu tego miejsca. Pośród zieleni, w otoczeniu lasu czeka na was:

Las Odkrywców

①POLANA JEŻA JERZEGO -to właśnie od poznania jeża Jerzego rozpoczynacie przygodę w Lesie Odkrywców. Dzieciaki mogą się wdrapać na jego drewniany grzbiet. Nie obawiajcie się on nie kłuje.

Las Odkrywców

② WIKLINOWY TUNEL- tu przekonacie się jak daleko sięgają korzenie drzew.

Las Odkrywców

③ KORZENIOWE HUŚTAWKI – huśtawki niby zwyczajne, ale coś się tutaj nie zgadza… Spójrz w niebo, a zobaczysz korzenie drzew. Czy wszystko tu pasuje?

Las Odkrywców
Las Odkrywców

④ POLANA PAJĄKA STEFANA – Stefan to bardzo sympatyczny drewniany pajączek, na którego grzbiet można się śmiało wdrapać, obok można sprawdzić jak sobie poradzimy na jego pajęczynie.

Las Odkrywców
Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑤PIEŃKOWA POLANA - okazała się nie lada wyzwaniem, nie tak łatwo pokonać wszystkie pieńki bez utraty równowagi.

Las Odkrywców
Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑥POLANA DOTYKU – znajdziemy tam, tak naprawdę trzy atrakcje. Przemierzając polanę dotyku, zdejmujemy buty i przejdziemy naturalną ścieżką bosych stóp z szyszkami, pniakami, większymi i mniejszymi kamieniami, jest idealna dla małych bosych stópek. Zanurzymy dłonie w sensorycznej piaskownicy i pobawimy się drewnianymi klockami.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑦LEŚNA RÓWNOWAŻNIA - czyli konstrukcja z gigantycznych pni, na której można sprawdzić swoją sprawność. Czy uda Wam się przejść po tych ogromnych pniach i zachować równowagę? Wygląda prosto, ale czy… dacie radę? Równoważnia wymaga naprawdę sporo odwagi. Balansowanie na krawędzi pni, było naprawdę super, choć Lelcia jeszcze wymagała małej asekuracji.

Las Odkrywców

⑧ KULA HULA – tu zabawa nie ma końca. Wrzuć kulkę do toru i sprawdź, którą drogą się potoczy. Spróbuj jeszcze raz i sprawdź, czy kula wybierze tę samą trasę? Kule można kupić przy atrakcji, a także na wejściu do Lasu Odkrywców. Koszt 5 zł.

Las Odkrywców

⑨ POLANA DŹWIĘKU - tutaj wypada tylko chwycić za patyki w dłoń… i grać. Można urządzić prawdziwy koncert grając na zaskakujących instrumentach.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑩ POLANA EMOCJI – tu dzieci mogą wyrażać swoje uczucia wykorzystując kolorowe emotki. Pomalowane kawałki pni mają różną grubość. Świetnie się tu bawiłyśmy.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑪DRZEWO ODKRYWCY – na drzewo odkrywcy prowadzą dwie drogi. Jedna łatwiejsza ścieżką otaczającą duże drzewo, którą pokona każdy nawet maluszek. Dla nieco sprytniejszych jest trudniejsza droga na szczyt, po pajęczej sieci. Z góry można podziwiać las z zupełnie innej perspektywy, a potem zjechać na dół super zjeżdżalnią.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑫ LIŚCIASTA ŚCIANKA WSPINACZKOWA – wspinaczka na sam szczyt liściastej ścianki to też świetna zabawa, choć Lelcia nieco się jej jeszcze bała. Dodatkowo dzieciaki mogą tam zgadywać po jakich liściach się wspinają. To świetna zabawa połączona z edukacją.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑬ POLANA TARZANA - siatkowe trampoliny to nie tylko bieganie i skakanie, to także liny do podciągania i zabawy w małpeczki. Sama nie wiem kto lepiej się tam bawił, ja? Czy Lelcia?

Las Odkrywców

⑭LEŚNA TYROLKA – wskakuj na siedzisko, mocno złap się liny i poczuj wiatr we włosach.

⑮ MRÓWCZY LABIRYNT – jedna z naszych ulubionych atrakcji w Lesie Odkrywców. Na samą górę Mrówczego Labiryntu prowadzi kilka dróg, jedne łatwiejsze, inne trudniejsze, ale myślę że każdy da radę, nawet te młodsze dzieci przy małej pomocy dorosłych. Bo o ile wejść jest jeszcze całkiem łatwo, to z zejściem jest już niezła zabawa. Tu musze przyznać, że wygrał dziecięcy spryt i Lelcia szybciej sobie poradziła. Świetnie wykorzystano przy tej atrakcji pozostałości dawnych zabudowań koszar w połączeniu z drewnem i linami. To kolejna świetna i angażująca atrakcja dla dzieci.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

⑯ POLANA ZABAW WODNYCH - idealne miejsce na zakończenie wizyty w Lesie Odkrywców. W słoneczne ciepłe dni można znaleźć tam odrobinę orzeźwienia. Jest coś w stwierdzeniu, że dzieci latem do szczęścia potrzebują jedynie piasku i wody. W tym zakątku Lasu Odkrywców otrzymują jedno i drugie. Mogą taplać się do woli w polnym stawie i tryskającej fontannie, a plaża wokół to wielka piaskownica. Nie musicie zabierać swoich sprzętów do zabaw w piasku i wodzie. Dla dzieci przygotowano wiaderka, konewki, łopatki, grabki, a nawet miniaturowe taczki. Jest też w pełni „wyposażona” błotna kuchnia, w której dzieciaki mogą dać się ponieść kulinarnej wyobraźni.


Rodzice znajdą tam leżaczki, na których mogą nieco odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Warto wziąć dzieciom strój kąpielowy, albo przynajmniej coś do przebrania, bo mało kto wychodzi suchy.

Las Odkrywców
Las Odkrywców
Las Odkrywców

Gdzie znajduje się Las Odkrywców?

Las Odkrywców znajduje się na Lubelszczyźnie w miejscowości Ułęż. Mniej więcej w połowie drogi między Warszawą, a Lublinem, blisko trasy S17. Dojazd z Warszawy jest bardzo dobry i zajmuje około 1,5 godziny. Park powstał w lesie, na rozległych terenach dawnych koszar wojskowych, z dala od miejskiego zgiełku. Na miejscu jest duży bezpłatny parking. To świetne miejsce nie tylko na wakacje, ale także na weekend. Można tam odetchnąć świeżym powietrzem, odpocząć w otoczeniu przyrody i świetnie się bawić.


Ile kosztuje wejście do Lasu Odkrywców?

Bilety możesz kupić w kasie przy wejściu lub przez internet. UWAGA Przez internet jest taniej! Bilety można kupić TUTAJ.

 • Bilet normalny 65 zł,

 • Ulgowy (do 15 roku życia oraz od 60 lat) – 59 zł.

 • Bilet dla maluchów do 100 cm wzrostu 5 zł

Z kartą dużej rodziny kupicie bilety 10% taniej.

Jest też bilet grupowy rodzinny dla 3 osób w cenie 175 zł. Bilety grupowe dotyczą dowolnej kombinacji osób dorosłych i dzieci. Oraz rodzinny 2+2 czyli dwoje opiekunów i dwoje dzieci do 15 lat w cenie 235 zł.

Las Odkrywców

Las Odkrywców - gastronomia

W centralnej części parku znajduje się całkiem spora strefa gastronomiczna. To bardzo klimatyczna, zadaszona sala, w której dominuje oczywiście drewno. Na zewnątrz również jest sporo stolików. Zjecie tam smaczne dania obiadowe takie jak pierogi, placki z gulaszem, kotlet schabowy z ziemniaczkami i surówką, a także pizzę. Co istotne w całkiem przyzwoitych cenach. Na deser macie do wyboru lody, ciacho, kawa, wata cukrowa i popcorn. Jeżeli macie ochotę, możecie również wnieść swoje własne jedzenie i napoje.

Godziny otwarcia Lasu Odkrywców

Park czynny jest w sezonie (miesiącach ciepłych i sprzyjającym takim aktywnością) codziennie od 10.00 do 19.00.


Las Odkrywców - gdzie spać w okolicy?

Ponieważ z Krakowa mamy kawałek drogi do Lasu Odkrywców, pojechaliśmy dzień wcześniej i spędziliśmy noc niedaleko parku. Jeśli planujecie wybrać się do Lasu Odkrywców i szukacie noclegu to polecam zatrzymać się w Jakubowej Izbie, która znajduje się tuż przy trasie s7. Oddalona od parku jest o jedyne 20 minut drogi, więc idealnie. Jakubowa Izba to karczma z pysznym jedzeniem, ale oferuje również kilka pokojów z prywatnymi łazienkami, w całkiem przystępnych cenach: za pokój dwuosobowy 169 zł (ze śniadaniem) i pokój jednoosobowy 135 zł (ze śniadaniem).


W karczmie jest specjalne menu dedykowane dzieciom, sala zabaw oraz plac zabaw.

Las Odkrywców
Las Odkrywców

Informacje praktyczne:

 • Adres: Ułęż 215E, 08-504 Ułęż.

 • Auto można zaparkować na bezpłatnym parkingu.

 • Koniecznie weźcie ze sobą luźny i wygodny strój, oraz obuwie sportowe. Łatwiej będzie się wspinać i skakać.

 • Dobrym pomysłem jest zabranie ubranek na zmianę, stroju kąpielowego i ręcznika, które mogą się przydać na Polanie zabaw wodnych.

 • Polecam też zabrać spray na komary i kleszcze, oraz krem z filtrem.

 • Na wejściu dostaniesz bezpłatną mapkę parku.

 • Toalety znajdują się w głównym budynku tuż obok restauracji, oraz przy kasach wejściowych.

 • W Lesie Odkrywców atrakcje dedykowane są dzieciom w wieku od 3 do 12 lat.

 • Na teren Lasu Odkrywców nie można wprowadzać psów.

Czy warto jechać do Lasu Odkrywców?

Materiał powstał we współpracy z parkiem tematycznym Las Odkrywców. Dziękujemy za zaproszenie i fantastycznie spędzony czas. A Wam z czystym sumieniem polecamy kolejną super atrakcję dla dzieci.


Comments


bottom of page