top of page
Post: Blog2 Post

MAGICZNE OGRODY – BAŚNIOWY PARK ROZRYWKI


Magiczne Ogrody

Dziś zabieramy Was do kolejnego fantastycznego miejsca dla rodzin z dziećmi. Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, oparty na autorskiej baśni o skrzatach i tajemniczych mordolach. Jej bohaterami są dwaj przyjaciele Zoran, twórca Magicznych Ogrodów i Arag, który wybrał stronę ciemności. Poróżniła ich miłość do Czarodziejki Tuuli. To baśniowa kraina położona pośród pięknie zaaranżowanych ogrodów, pełna magicznych postaci i zagadek. Na dzieci czeka tam mnóstwo atrakcji. Jest magicznie i kolorowo. Zaczynając od bajkowych placów zabaw, przez sieć podziemnych tuneli, po różnorodne animacje i warsztaty. Znajdziecie tam karuzele napędzane siłą rodzicielskich rąk, tor przeszkód w koronach drzew. Możecie przejechać się ciuchcią po bajkowej krainie lub pójść na czterotorową zjeżdżalnię. Jestem pewna, że każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie tam coś dla siebie.


Oprócz atrakcji zachwycił nas pięknie zaaranżowany ogród, z różnego rodzaju krzewami, kwiatami i krótko przystrzyżonymi trawnikami. Kolorowe rabaty pełne kwiatów, hortensje, piwonie i róże zachwycają jak w najpiękniejszym ogrodzie botanicznym. Ogrodnicy robią tutaj kawał dobrej roboty. Bo wszystko jest pięknie wypielęgnowana i zadbane. Na każdym kroku widać ogrom pracy i wysiłku, by stworzyć tak wyjątkowe miejsce. Miejsce, do którego chce się wracać. Wizyta tutaj to To fantastyczny pomysł na rodzinną wycieczkę, pełną przygód i świetnej zabawy ale i odrobiny relaksu. Polecam to miejsce każdemu, kto pragnie zatracić się w świecie fantazji i obudzi dawne wspomnienia z dzieciństwa. Chodźcie, zabieram Was na spacer po Magicznych Ogrodach!

Magiczne Ogrody

Jakie atrakcje czekają na Was w Magicznych Ogrodach?

W Magicznych Ogrodach ma się wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do całkowicie innej krainy. Na parkowych alejkach spotykamy baśniowe postaci: Czarodzieja, Wróżki Smużki, Bulwiaki, Krasnoludy i psotne, włochate Mordole. Animatorzy na każdym kroku zachęcają do tematycznych zabaw i opowiadają o wyjątkowych mieszkańcach ogrodów. Magiczne Ogrody to swego rodzaju kolorowy ogród sensoryczny. Nie znajdziecie tam rollercoaster-ów, dmuchańców, karuzeli i innych tego typu urządzeń. W parku za to występują naturalne materiały, szkło, drewno, piasek i kamień. Bliskość natury sprawia, że to idealne miejsce, aby miło spędzić czas z dziećmi.


Aby ułatwić poruszanie się po parku na wejściu dostaniecie bezpłatną mapkę, która poprowadzi Was przez 15 tematycznych krain. To świetny pomysł, bo dzięki temu unikamy chaosu i po kolei odkrywamy atrakcje parku. W każdej z krain czekają rozwijające zabawy, czy gry ruchowe, z wieloma ciekawymi atrakcjami skierowanymi dla dzieci w każdym wieku – od maluchów, przez przedszkolaki po starszaki. Na mapce jest też miejsce na przybicie pieczątek, które znajdziecie przy kilku atrakcjach, a po zdobyciu wszystkich pieczątek mali odkrywcy mogą otrzymać specjalny dyplom. A oto najciekawsze naszym zdaniem atrakcje parku.


DRZEWO SKRZATA – to drzewo w którym w dziupli mieszka Skrzat Kronikarz. Po naciśnięciu magicznego przycisku otwierają się drzwiczki, a za nimi czeka postać malutkiego skrzata śpiewającego piosenkę o Magicznych Ogrodach.

Magiczne Ogrody

ZAMEK WRÓŻEK- to bajkowy plac zabaw z trzema wieżami, tarasem widokowym i zjeżdżalniami. Przy nim odbywają się z Wróżkami Smużkami różnego rodzaju animacje dla dzieci.

Magiczne Ogrody

TRATWY – to atrakcja, która wymaga małego wysiłku fizycznego. Staw, po którym się pływa nie jest głęboki. Jego maksymalna głębokość wynosi zaledwie 50 cm.

Magiczne Ogrody

④MARCHEWKOWE POLE – to bajkowe pole z olbrzymimi marchewkami, które pielęgnują wielkie króliki, uwielbiające warzywa. To super miejsce na pamiątkowe zdjęcie.

Magiczne Ogrody

KOLEJKA BULWIAKÓW – prowadzi przez kwiatową dolinę, pełną roślin, grzybów oraz dziwnych stworów. W trakcie przejażdżki zwiedza się niezwykłą osadę. Do tej atrakcji potrafią być dość długa kolejka, ale warto w niej postać 😊

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

DRZEWCE - ogromne wrażenie zrobiły na nas trzy wielkie drzewa, które wyśpiewują tajemnicze melodie związane Magicznymi Ogrodami, a w dodatku przy tym zamykają i otwierają oczy.

Magiczne Ogrody

⑦KRASNOLUDZKI GRÓD- to niezwykła kraina z drewnianymi mostami, które momentami zamieniają się w tor przeszkód. Możemy tam postrzelać z kuszy, nauczyć się władania mieczem, a do tego odbywają się tam także różnego rodzaju animacje dla dzieci. To jedna z ciekawszych części parku, szczególnie dla nieco starszych dzieci.

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

KRASNOLUDZKIE KARUZELE- to drewniane karuzele z siedziskami, które napędzane są siłą rąk rodziców.

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

⑨KRASNOLUDZKA WIEŻA PRÓB –to wysoka zjeżdżalnia z czteroma wyboistymi torami, po których zjeżdża się na specjalnych filcowych siedziskach. Świetna zabawa! U nas skończyło się na kilkunastu zjazdach. Ze zjeżdżalni samodzielnie mogą zjeżdżać dzieci od 6 roku życia.

Magiczne Ogrody

⑩SMOCZE GNIAZDO – to zielona przestrzeń, na której dzieci mogą się po wspinać na małe smoczki , oraz pokręcić się na linowej karuzeli. To również znakomite miejsce na odpoczynek i mały piknik.

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

MOSTY W KORONACH DRZEW – to zbudowana nad ziemią konstrukcja linowa z mostami o łącznej długości 400 metrów. Dzieci maja tam do pokonania różnorodne tory przeszkód. Teoretycznie mogą z tej atrakcji korzystać dzieci od 6 lat, ale trochę młodsze dzieci też bez problemu sobie poradzą. Zwłaszcza, że dorośli mogą wejść i pomagać, a przy tym równie dobrze się bawić. To niezwykle ciekawe połączenie natury z atrakcją dla dzieci.

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

⑫MROCZYSKO –to tajemnicze, mroczne bagna pośród, których znajduje się grota złowrogiego Araga. Jest krainą dedykowane dla dzieci powyżej 6 roku życia. Wrażliwe dzieci mogą wystraszyć się spaceru po tym terenie. Czaszki, poucinanie dłonie, pająki i smoki, to atrakcje jakie czekają na Was w tym miejscu. Wejścia są o określonych godzinach, a po Mroczysku oprowadzani jesteśmy w grupie przez przewodnika.

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

Więcej Wam nie zdradzamy, aby nie psuć zabawy. Na terenie parku organizowane są także różnego rodzaju warsztaty i animacje angażujące dzieci do wspólnej zabawy.

Magiczne Ogrody

Gdzie znajdują się Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody znajdują się w miejscowości Trzcianki, koło Janowca w woj. lubelskim, ok. 135 km od Warszawy, 70 km od Lublina. Okolice Janowca oferują wiele atrakcji, dlatego warto przy okazji wizyty w Magicznych Ogrodach zaplanować więcej czasu niż tylko jeden dzień. To idealny kierunek na weekendowy wypad.


Do Magicznych Ogrodów najlepiej i najszybciej można dojechać samochodem. Przy wejściu znajduje się dość spory parking, choć w słoneczne ciepłe dni szybko się zapełnia i trzeba pozostawić samochód na drugim parkingu znajdującym się kilka minut spacerem od parku. Oba parkingi są bezpłatne.


Jeśli nie jesteście zmotoryzowani, można tam dojechać komunikacją miejską z Puław.

Ile kosztuje wejście do Magicznych Ogrodów?

  • Bilet normalny 99 zł,

  • Ulgowy (do 15 roku życia oraz od 60 lat) – 89 zł.

  • Dzieci do 100 cm wzrostu 15 zł.

  • Bilet urodzinowy dla dzieci i dorosłych, obowiązuje przez +/- 5 dni od daty urodzin.

Z kartą dużej rodziny kupicie bilety 10% taniej.


Jest też bilet grupowy rodzinny dla 3 osób w cenie 269 zł. Bilety grupowe dotyczą dowolnej kombinacji osób dorosłych i dzieci. Każda następna osoba kupuje bilet w cenie 89 zł.


Wielkim plusem jest to, że w Magicznych Ogrodach wszystkie atrakcje są w cenie biletu. Nie ma przykrych niespodzianek, dopłat czy niespodziewanych wydatków. Jeśli wycieczkę planujesz z wyprzedzeniem, bilety warto kupić on-line – są wówczas o 20% tańsze. Bilety można kupić TUTAJ.


Warto zakupić wcześniej bilety online, również aby uniknąć stania w kolejce do kas biletowych. Nawet poza sezonem potrafią tworzyć się kolejki do kas. I choć stanie w nich umilają animatorzy, to jednak dzieci widząc bramę, chcą jak najszybciej znaleźć się po drugiej stronie. Bilety zakupione online pokazujecie na wejściu w swoim telefonie w postaci kodu QR, i nie musicie czekać.

Magiczne Ogrody

Ile czasu przeznaczyć na Magiczne Ogrody?

Na spokojne skorzystanie ze wszystkich atrakcji w Magicznych Ogrodach warto przeznaczyć cały dzień. Krótsza wizyta może oznaczać konieczność zrezygnowania z części z nich, a co za tym idzie dziecko może być nieco rozczarowane. Jest tam mnóstwo atrakcji, animacji i warsztatów prowadzonych przez animatorów, którzy angażują dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy. Najprzyjemniej jest rano i późnym popołudniem, kiedy jest nieco mniej tłoczno.


Jeśli tak jak my spędzicie noc w pobliskim Janowcu, możecie przyjechać do Magicznych Ogrodów z samego rana, zaraz po śniadaniu rozpocząć dzień pełen przygód. My zatrzymaliśmy się w Pensjonacie Serokomla w Janowcu, który serdecznie Wam polecamy.

Gastronomia w Magicznych Ogrodach

Jeśli zgłodniejecie, na terenie kompleksu znajdziecie kilka punktów gastronomicznych. Dostępne są zarówno dania obiadowe, z grilla jak i słodkości, czy napoje. Jeśli chodzi o menu, to jest dość spory wybór, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jedzenie jest naprawdę smaczne. W restauracji dania są na wagę i każdy wybiera to na co ma ochotę. Ceny jak w tego typu miejscach dość wysokie 11,99 za 100 gram. Plusem jest to, że stoliki są zadaszone, co daje przyjemną ulgę w gorące, słoneczne dni.


Godziny otwarcia Magicznych Ogrodów

Magiczne Ogrody czynne są od początku maja do początku października w godzinach.

  • W weekendy (maja-czerwiec, wrzesień): 10:00 - 19:00

  • Przez cały tydzień (lipiec – sierpień); 10:00 - 19:00

Magiczne Ogrody

Czy warto jechać do Magicznych Ogrodów?

Naszym zdaniem jest to jedna z ciekawszych atrakcji dla rodzin z dziećmi na mapie Polski i zdecydowanie warto tam przyjechać. Polecamy to miejsce każdemu, kto pragnie zatracić się w świecie fantazji i fantastycznej zabawy. W Magicznych Ogrodach znajdują się atrakcje, których próżno szukać w innych rodzinnych parkach rozrywki. Tam, co chwilę coś się dzieje, a to skrzat wyłania się z drzewa i wita gości, a to drzewa do nas mrugają, magiczną fontannę możemy sterować skinieniem ręki. Można przepłynąć się tratwą, przejechać kolejką Bulwiaków, pospacerować w koronach drzew, przejść pod ziemnymi tunelami, odbyć pojedynek rycerski, odwiedzić Zamek Wróżek, zajrzeć do jaskini Mordoli, a na odważnych czeka Mroczysko. Atrakcji jest tyle, że wizyta tam to gotowy przepis na udany dzień pełen fantastycznych przeżyć. Wielkim plusem jest obsługa uśmiechnięta, zaangażowana i nastawiona na kontakt z dziećmi. Kolejny plus za to, że pod koniec dnia z głośników nie nawołują, ze trzeba kierować się do wyjścia bo park będzie zaraz zamykany. Wręcz przeciwnie przy bramie na koniec można wziąć jeszcze udział w animacjach i tańcach.

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody są bardzo cenioną atrakcją. W zeszłym roku uznano je za najlepszy w Polsce park dla rodzin z dziećmi. Zdobyły także kilkakrotnie tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce portalu „Dziecko w podróży”. Przyznano im certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, oraz Certyfikat Marka Lubelskie, nadany przez marszałka województwa.

Magiczne Ogrody

Materiał powstał we współpracy z parkiem tematycznym Magiczne Ogrody. Dziękujemy za zaproszenie i fantastycznie spędzony czas. A Wam z czystym sumieniem polecamy kolejną super atrakcję dla dzieci.


コメント


bottom of page