top of page
Post: Blog2 Post

OGRÓD ŚWIATEŁ 2021 - RODZINNA ATRAKCJA, IDEALNA NA ZIMĘ.


Ogrody Świateł, to atrakcje, które stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Po dużym sukcesie zeszłorocznej edycji Krakowski Ogród Doświadczeń im. S. Lema po raz drugi rozświetlił się tysiącami kolorowych światełek za sprawą wystawy czasowej pod nazwą: Ogród Świateł – Królewna Śnieżka. Rok temu motywem przewodnim była Alicja w Krainie Czarów. Tym razem motywem przewodnim jest słynna historia o Królewnie Śnieżce autorstwa braci Grimm.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, wystawa Królewna Śnieżka to plenerowe, pełne świetlnych atrakcji wydarzenie. Przechodząc przez kolejne instalacje świetlne, podążamy świetlnymi szlakami, odkrywając przy tym losy Królewny Śnieżki, Złej Macochy, Krasnoludków, oraz Księcia. Niezależnie od tego ile mamy lat, tuż po przekroczeniu progu Ogrodu Świateł, przenosimy się prosto do magicznego lasu i scenerii rodem z bajki. Wszystkie elementy instalacji są wykonane z wysoką dbałością o szczegóły, a obecne tam iluminacje świetnie współgrają z muzyką lecącą w tle, robiącą fajny klimat.


Krakowski Ogród Świateł to największe świetlne show w całym kraju odbywające się w terminie 05.11.2021-27.02.2022

Jakie scenki i instalacje zobaczymy na wystawie Ogród Świateł – Królewna Śnieżka?


Oprócz wspomnianych bohaterów, oraz kolorowych świetlistych scen, na terenie parku o powierzchni 6 hektarów na odwiedzjących czeka niemal 30 instalacji świetlnych, oraz atrakcje multimedialne w tematyce jednej z najcudowniejszych baśni Braci Grimm. Po przekroczeniu bramy wejściowej w formie ogromnej księgi, rozpoczynamy spacer po najważniejszych momentach z opowiadania o Śnieżce, oraz codziennym życiu 7 krasnoludków. Na terenie Ogrodów Świateł zobaczymy m.in.:

 • duże wejście przez czerwone jabłko w kierunku kas,

 • imponującą bramę wejściowa w formie ogromnej księgi,

 • scenkę w lesie, gdy myśliwy mierzy do Śnieżki,

 • domek krasnoludków w postaci 12-metrowego tunelu świetlnego,

 • kopalnię diamentów i kryształów,

 • kolorowe ramki do robienia zdjęć,

 • scenę zatrucia jabłkiem księżniczki przez złą macochę,

 • scenę przebudzenia Śnieżki,

 • oświetlone tysiącami światełek kolorowe drzewa,

 • spacer alejką pod kolorowymi motylami,

 • romantyczne zaręczyny na zamku i szczęśliwe zakończenie,

Pomiędzy scenkami jest wiele unikatowych atrakcji multimedialnych, oraz photopointów, dzięki którym w zabawny i oryginalny sposób można uwiecznić swoją wizytę w Ogrodzie Świateł. Tak jak rok temu jest duża, multimedialna choinka stworzona z 30 000 świateł LED, na której odbywają się pokazy. Spacerując, można zobaczyć również łąkę kolorowych świateł, ogród zimowy, świetlny labirynt, multimedialny tunel świetlny, świetlne pnącza – gdzie są pokazy czasowe. W każdy piątek, sobotę i niedzielę odbywają się specjalne pokazy laserowe, na które warto zajrzeć. Wielki minus, że pokazy odbywają się tylko w weekendy. My na nie niestety z tego względu się nie załapaliśmy.

Gra terenowa z pytaniami


W tym sezonie w Ogrodzie Świateł nie zabrakło również elementów gier i wyzwań dla najmłodszych. Przy wejściu można wziąć mapkę z grą, w której zdrapujemy poprawne odpowiedzi. Pytania są na wielkich tablicach rozmieszczonych po całym ogrodzie. Super pomysł, zwłaszcza dla dzieci, angażujący je dodatkowo w zabawę. Pytania są łatwe i nawet małe dzieci takie jak Lelcia świetnie sobie z nimi poradzą. Jest to fajna niespodzianka na koniec zabawy 😊, więc warto się pobawić.

Ceny biletów


Bilety wstępu można kupić w kasach w dniu zwiedzania Ogrodu Świateł. Jeżeli chcecie uniknąć długich kolejek do kas biletowych, najlepiej wcześniej zakupić bilety online. Przy zakupie online bilet kupujemy na konkretną godzinę.

Bilety online można kupić TUTAJ : https://bilety.ogrodswiatel.pl/

Godziny otwarcia Ogrodu Świateł – Kraków

05.11.2021-23.01.2022: 16:00-21:00

24.01.2022-27.02.2022: 17:00-21:00

Ostatnie wejście jest na godzinę przed zamknięciem, ale polecam być wcześniej. Nam wizyta w ogrodzie zajęła około dwóch godzin.


Polecamy wybrać się do Ogrodu Świateł w tygodniu, gdyż w weekendy jest naprawdę bardzo dużo osób odwiedzających wystawę.


Kasy są czynne codziennie od godz. 16:00 i są zamykane godzinę przed zamknięciem ogrodu. W związku z tym, że przestrzeń całej wystawy jest zlokalizowana na świeżym powietrzu na przestrzeni 6 hektarów nie ma limitów wejść!

Lokalizacja Ogród Świateł Kraków

Ogród Świateł w Krakowie jest czasową wystawą, zlokalizowaną w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, przy Alei Pokoju 68. Jedyne wejście na teren ogrodu znajduje się od strony Alei Pokoju.

Informacje praktyczne:

 • Na terenie ogrodu dostępne są toalety, tuż obok kas.

 • Na terenie ogrodu znajduje się mała gastronomia, w której można zakupić coś ciepłego do picia i jedzenia.

 • Oczywiście figur nie można dotykać, co przy małych ruchliwych dzieciach nie jest takie proste do upilnowania.

 • Ogród Doświadczeń nie ma własnego parkingu. Parkować można pod centrum handlowym M1 (nawet w niedziele niehandlowe). Z parkingu widać wystawę, wystarczy przejść na drugą stronę ulicy.

 • Jest też drugi płatny 8 zł za wjazd parking. Do dyspozycji gości jest także około 100 miejsc na parkingu technicznym TAURON Areny Kraków, zlokalizowanym od strony parku Lotników Polskich i Ogrodu Doświadczeń. Wjazd na parking jest możliwy od strony al. Pokoju (centrum handlowego M1).

 • Dojazd komunikacją miejską: przystanek tramwajowy M1 Aleja Pokoju.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej podobnych wystaw to polecam Wam w tym roku:

 • Chorzów: Ogród Świateł – Lampa Aladyna

 • Zabrze: Ta wystawa nawiązuje do baśni o Królowej Śniegu - została zbudowana na terenie Kąpieliska Leśnego zarządzanego przez zabrzański MOSIR

 • Warszawa: Ogród Świateł – Piotruś Pan – Warszawa Powsin

 • Twierdza Świateł na Zamku w Ogrodzieńcu

 • Wrocław – Zamek Topacz, Lumina Park- Magiczna podróż dookoła świata

 • Zamek Wiśnicz – Dziedziniec tysięcy świateł

Podsumowując, wizyta w Krakowskim Ogrodzie Świateł to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Niezależnie, czy traficie na pokaz choinki, ścieżki multimedialnej, czy zmyślonej łąki, będzie to doskonały czas spędzony w rodzinnym gronie. Dlatego śmiało polecam Wam to miejsce na rodzinny spacer. Dodatkowo jeżeli traficie tak jak my na okres kiedy jest śnieg, to klimat robi się jeszcze ciekawszy. To świetne miejsce zarówno dla maluchów jak i nieco starszych dzieci, każdy znajdzie tam coś dla siebie.


Comments


bottom of page