top of page
Post: Blog2 Post

DUBAJ - CO WARTO ZOBACZYĆ.

Dubaj

Dubaj jest jednym z moich ulubionych miast i lubię do niego wracać. To miasto, które stale mnie zachwyca. Za każdym razem jak je odwiedzam odkrywam nowe miejsca. To niezwykłe jak pustynna osada rybacka przekształciła się w tętniącą życiem, jedną z najnowocześniejszych metropolii pełną wieżowców. Dubaj to jedno z najbardziej nowoczesnych i luksusowych miast na świecie, w którym niemal wszystko jest NAJ, największe, najwyższe, najdłuższe, najdroższe. Zachwyca zjawiskowymi drapaczami chmur, luksusowymi hotelami, ciepłym klimatem, licznymi parkami rozrywki, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i architektonicznymi. To miasto, które warto odwiedzić przynajmniej raz.


Jedno jest pewne atrakcji w Dubaju nie brakuje, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Aby ułatwić Ci zwiedzanie przygotowałam ten mini przewodnik, zebrałam w nim miejsca, które warto zobaczyć. A wierzcie mi Dubaj to nie tylko najwyższy budynek świata Burj Khalifa, centrum handlowe Dubai Mall i pokazy fontann. To także klimatyczne dzielnice Deira, Burj Dubai, oraz liczne mniej lub bardziej popularne atrakcje. Zapraszam na wspólne zwiedzanie Dubaju.


Co warto zobaczyć w Dubaju?

1. Burj Khalifa

Listę najciekawszych atrakcji Dubaju rozpoczynamy od symbolu miasta, wydaje mi się, że najbardziej znanego, mowa oczywiście o Burj Khalifa. To takie miejsce określane jako „must see”, miejsce którego nie sposób pominąć. Burj Khalifa to najwyższy budynek świata. Ma 828 metrów wysokości i 163 użytkowe piętra, charakterystyczną iglice wypatrzycie z wielu miejsc w mieście. Burj Khalifa został oddany do użytku w 2010 roku, a budowa trwała zaledwie sześć lat, w latach 2004 – 2009. Jego nazwa odnosi się do prezydenta ZEA, szejka Chalifa Ibn Zajida al Nahajjana, który w czasie kryzysu ekonomicznego wspomógł finansowo jego budowę, pozwalając zakończyć projekt zgodnie z założeniami. Niestety jego budowa ma również ciemne strony. Pracownicy budujący Wieżę Khalify skarżyli się na niskie płace i złe warunki pracy, co doprowadziło do strajków i zamieszek.


Z tarasów widokowych Burj Khalifa roztacza się malowniczy obraz Dubaju i Zatoki Perskiej, zabiera on dech w piersiach. Zwiedzający mogą wyjechać na tarasy widokowe jedną z najszybszych wind świata, nazwa „At The Top” mówi wszystko – „Na szczycie”, znajdują się na 124, 125 i 148 piętrze wieżowca. Dodatkowo można wybrać się do restauracji At.mosphere na 122 piętrze, oraz najwyżej położonych na świecie „The Lounge” (salonów) znajdującego się na piętrach 152 – 154. Panorama Dubaju widziana z wysokości 456 metrów robi porażające wrażenie zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Nawet znajdując się na pustyni, trudno przeoczyć tę wyjątkową konstrukcję, bowiem szczyt wieży widoczny jest z odległości niemal 100 kilometrów! Widok z Burj Khalify podziwialiśmy kilka lat temu dokładnie w 2018 roku, nie wiedząc wtedy, że Lelcia jest już z nami....wtedy jeszcze w brzuszku. Jeśli chcecie wjechać na taras widokowy, bilety możecie zarezerwować TUTAJ. Dostępne są różne opcje cenowe w zależności od tego, które piętra chcecie odwiedzić i co robić. Ostatnim razem, kiedy byliśmy w Dubaju nie planowaliśmy, by kolejny raz wjeżdżać na górę, spacerowaliśmy po okolicy ciesząc się widokiem na Burj Khalifę z zupełnie innej perspektywy.

Jeżeli marzą się Wam zdjęcia z Burj Khalifa w pełnej okazałości, to proponuję spacer po Burj Park by Emaar, oraz proponuję, by wybrać się do znajdującego się w pobliżu, jednego z najbardziej instagramowych spotów w Dubaju, czyli Wings of Mexico. Skrzydła stworzone przez meksykańskiego rzeźbiarza i malarza, Jorge Marin, są jednym z najpopularniejszych photo spotów w Dubaju.


Na koniec dodam, że Burj Khalifa w momencie otwarcia pobił wiele rekordów w różnych kategoriach - nie tylko jako najwyższy budynek świata, ale także jako:

 • najwyżej położony, turystyczny taras widokowy (124 i 125 piętro),

 • najwyżej położona restauracja na świecie (122 piętro),

 • najwyżej położony basen na świecie (76 piętro),

 • najwyżej zlokalizowany klub nocny (144 piętro),

 • budynek z najdłuższym szybem windowym,

 • najwyższy istniejący punkt obserwacyjny (148 piętro),

 • najwyższy meczet świata (158 piętro).

2. Pokaz fontann pod Burj Khalifa

Jedną z moich ulubionych atrakcji w Dubaju, a w dodatku całkowicie darmową, jest pokaz fontann pod Burj Khalifa. Dubai Fountain to największa i najwyższa tańcząca fontanna na świecie!


Fontanny zostały zbudowane na sztucznym jeziorze Burj Khalifa Lake, które ma około 12 hektarów powierzchni. Strumień wody potrafi wystrzelić w górę nawet na ponad 150 metrów, co jest równe 50-piętrowemu budynkowi. Otwarcie tej najbardziej znanej fontanny Dubaju nastąpiło 8 maja 2009 roku, a budowa kosztowała ponad 210 milionów dolarów. W celu podświetlenia wodnych pokazów zamontowano w niej 6600 świateł, a także 25 kolorowych projektorów. Pokaz fontann pod Burj Khalifa to wspaniałe widowisko pełne wody, kolorowych świateł, ale też różnorodnej muzyki dobiegającej z zaawansowanego systemu dźwiękowego. W tle pokazu możemy posłuchać od Michaela Jacksona, przez klasykę i operę, po utwory Enriqe Iglesiasa, Lady Gagi, Adele, Celin Dion, czy Adrea Bocelli.


Pokaz fontann odbywa się codziennie (oprócz piątku) o 13:00 i 13:30, natomiast w piątek pokaz jest o 13:30 i 14:00. Dzienne pokazy nie są jednak tak spektakularne, jak te wieczorne, ponieważ w dzień nie można zobaczyć iluminacji. Najciekawsze są pokazy po zachodzie słońca, które odbywają się co pół godziny od 18:00 do 23:00. Całe widowisko trwa około 3-5 minut. Każdy spektakl jest inny – różni się muzyką i animacjami pojawiającymi się w tle na Burj Khalifa. Między pokazami, również co pół godziny (18:15 do 22:45) w rytm muzyki Burj Khalifa zaczyna mienić się kolorami tęczy. Warto przybyć trochę wcześniej, by zająć sobie dobre miejsce do oglądania. Bo chętnych na oglądanie pokazu nie brakuje, a jest na co popatrzeć. Wielki wodny pokaz pełen światła i muzyki na tle największego budynku na świecie robi wrażenie. Odwiedzając Dubaj, nie możesz tego przegapić!

Burj Khalifa

3. Dubai Mall

Dubai Mall, to obok Mall of Emirates najbardziej znane centrum handlowe Dubaju. Dubai Mall, zlokalizowane jest w sąsiedztwie Burj Khalifa, baa... nawet wejście do niego dla turystów właśnie prowadzi przez to centrum handlowe. The Dubai Mall, zostało otwarte w 2008 roku i jest obecnie drugim pod względem wielkości centrum handlowym świata - ma 1200 sklepów, oraz ponad 120 kawiarni i restauracji. Rocznie odwiedzane jest przez ponad 80 milionów osób. Dubai Mall oferuje także liczne atrakcje dla całej rodziny, w tym Dubai Aquarium i Podwodne Zoo, lodowisko Dubai Ice Rink o olimpijskich wymiarach, łączący rozrywkę z nauką park dziecięcy Kidzania, w którym dzieciaki mogą pobawić się w dorosłych i zapoznać się z różnymi zawodami, oraz ogromny kryty kompleks kinowy.


Jeśli będziecie w Dubai Mall to koniecznie zajrzyjcie też pod tzw. Human Waterfalls. To wielki wodospad stworzony wewnątrz centrum handlowego o wysokości 4 pięter, jest tak wysoki jak Dubai Mall. Jego wygląd jest dość specyficzny, ale może właśnie z tego względu przyciąga tłumy. No i oczywiście jak na Dubai przystało jest popularnym photo spotem.

4. Dubajskie Akwarium i Podwodne Zoo

Nikogo nie powinno zdziwić jak napiszę, że Dubai Aquarium jest jednym z największych i najbardziej imponujących, wewnętrznych akwariów na świecie. W ponad 10 milionach litrów wody mieszka około 33 tysiące okazów zwierząt morskich należących do 140 gatunków, w tym 400 rekinów. Główne akwarium, które mierzy 51 metrów długości, 20 metrów szerokości i 11 metrów wysokości, jest jednym z największych akwariów na świecie. Widzieliśmy już sporo tego typu atrakcji, jednak już sama szklana ściana (a dokładniej akrylowa) o potężnych wymiarach 33 metry szerokości i ponad 8 metrów wysokości zapiera dech w piersiach! Dubajskie Akwarium i Podwodne Zoo to fantastyczna atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można tam skorzystać z licznych możliwości poznania i obserwowania życia podwodnego. Można przejść się przez 48-metrowy tunel otoczony ze wszystkich stron akwarium. Można zobaczyć karmienie rekinów, płaszczek, pingwinów, piranii, a także jednego z największych na świecie krokodyli – ważącego ponad 750 kg i mającego 5 m długości King Croca. A co najciekawsze można stanąć „oko w oko” z mieszkańcami akwarium w tym między innymi licznymi rekinami, żarłaczem tygrysim i płaszczką. My naszej Lelci nie mogliśmy oderwać od obserwowania podwodnego życia, a i sami obserwowaliśmy z zainteresowaniem, choć wiadomo, nie jest to, to samo co nurkowanie.


Wielką szklaną ścianę można zobaczyć już z galerii handlowej, natomiast aby przejść przez tunel, oraz udać się do kolejnych części zoo należy wykupić bilet. Za dodatkową opłatą można także nurkować, popływać łódką ze szklanym dnem bądź wziąć udział w karmieniu rekinów. Bilety do Dubajskiego Akwarium i Podwodnego Zoo możecie kupić TUTAJ.

Dubai Aquarium
Dubai Aquarium

5. Miracle Garden

To jedno z moich ulubionych miejsc w Dubaju. Miracle Garden jest najpiękniejszym ogrodem, jaki kiedykolwiek widziałam, a został on stworzony na pustyni! Jest pełen przepięknych instalacji kwiatowych, takich jak ogromne rzeźby pokryte kwiatami w tym pełnowymiarowy samolot Airbus A380, tunele w kształcie serc, oraz alejki zadaszone kolorowymi parasolami. Przyznam szczerze kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ten niezwykły ogród na instagramie wiedziałam, że prędzej czy później musze tam dotrzeć. Udało mi się, i to trzy razy, pierwszy raz w 2018 z Lelcią w brzuszku, i dwa razy już we trójkę. Podobno Dubai Miracle jest największym tego typu ogrodem na świecie, w sumie nie powinno nas już dziwić to określenie, przecież to Dubaj! Ogród został otwarty na Walentynki w 2013 roku, zatem jak na Dubaj dość dawno.


Wejście do Dubai Miracle Garden kosztuje 75 AED dla osoby dorosłej (powyżej 12 roku życia) i 60 AED dla dziecka w wieku 3- 12 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety można kupić wcześniej online TUTAJ. Na wizytę warto zarezerwować nieco więcej czasu i zajrzeć również do sąsiadującego Butterfly Garden, czyli ogrodu motyli. Na odwiedzjących czeka tam około 15 tysięcy owadów, które zamieszkały w specjalnie dla nich przygotowanych pomieszczeniach.


Miracle Garden czynny jest od października do kwietnia w godzinach 9:00 – 21:00. Gdy temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza (czyli od maja do września), miejsce to jest zamknięte.

Dubaju. Miracle Garden
Dubaju. Miracle Garden
Dubaju. Miracle Garden

6. Madinat Jumeirah

To jedna z najbardziej atrakcyjnych inwestycji w Dubaju. Madinat Jumeirah to współczesna replika arabskiego miasteczka, w którym znajdują się pięciogwiazdkowe hotele, w tym piękny Jumeirah Al Qasr Hotel w formie arabskiego pałacu, który łączy pełną przepychu elegancję z elementami starożytnej architektury Środkowego Wschodu (nocleg w nim to marzenie, ale ceny niestety zwalają z nóg). Wokół są różnego rodzaju knajpki i restauracje, a także Souk Madinat Jumeirah, który zbudowany został na wzór tradycyjnego arabskiego bazaru. Wszystkie budynki są połączone ze sobą siecią kanałów z lazurową wodą, zza których wystaje kolejna duma Dubaju – Burj al Arab, jedyny na świecie 7* hotel. Całość przypomina miasto rodem z “Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Będąc tam ma się wrażenie jakbyśmy znaleźli się w niewielkim miasteczku sprzed lat, choć bardziej nowoczesnym. Stworzony system kanałów wodnych ma 5,5 kilometra długości i łączy ze sobą różne obszary kurortu, przepłyniecie się taksówki wodną zwaną abra to świetna dodatkowa atrakcja. Cena za przepłynięcie abrą z miejsca na miejsce, jak przystało na tego typu miejsce jest dość wysoka - 100 AED (około 120 zł), dla porównania rejs abrą w starej części Dubaju kosztuje 1 AED, czyli nieco ponad złotówkę. Madinat Jumeirah jest równie urokliwe za dnia jak i po zachodzie słońca z dumnie stojącym w tle Burj Al Arab. To idealne miejsce na spacer wśród zaułków, klimatycznych mostków i kanałów.

Madinat Jumeirah

7. Burj Al Arab

Burj Al Arab (Wieża Arabów) jest jednym z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie, to prawdziwa ikona Dubaju. Wnętrze hotelu jest niewyobrażalnie luksusowe. Do tego stopnia, że organ oceniający jakość hoteli uznał, że udogodnienia zasługują na oddzielną, przekraczającą standard pięciu gwiazdek kategorię Burj Al Arab jest jedynym 7-gwiazdkowym hotelem na świecie, a w dodatku połączonym z lądem prywatnym mostem! Jego budowę rozpoczęto w 1994 roku, a zakończono w 1999 roku. Budynek kształtem przypomina ogromny żagiel. Ma 321 metrów wysokości i położony jest na sztucznie usypanej wyspie, oddalonej od linii brzegowej o 280 metrów. W Burj Al Arab znajdują się 202 najwyższej klasy apartamenty. Najmniejszy zajmuje 170 mkw., a największy 780 mkw. W budynku mieszczą się również restauracje, baseny, pomieszczenia odnowy biologicznej, solaria, sauny, jacuzzi, biblioteka, muzeum, a także lądowisko dla śmigłowców, oraz kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. Jak przystało na tego typu miejsce ceny za nocleg nie są osiągalne dla zwykłego śmiertelnika i potrafią przyprawić o zawrót głowy! Za dobę w Burj Al-Arab trzeba zapłacić nawet ponad 20 000 dolarów...

Burj Al Arab

8. Jumeirach Beach

Jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów plażą w Dubaju jest piękna Jumeirah Beach, która oferuje biały miękki piasek, turkusową wodę i najlepszy widok na siedmiogwiazdkowy hotel Burj Al Arab, aby zrobić z nim niesamowite zdjęcia na szczęście nie trzeba wchodzić do środka. Najlepszym miejscem do robienia zdjęć z Burj al Arab jest właśnie publiczna plaża Jumeirah. Wejście na plaże jest bezpłatne, więc warto ją odwiedzić, nawet jeśli odwiedzasz Dubaj z ograniczonym budżetem.

9. La Mer

To moje największe odkrycie naszego ostatniego wyjazdu! To świetna miejscówka na plażowanie, obiad, kolację i odpoczynek. La Mer to miejsce, w którym spokojnie można spędzić cały dzień. Znajdziecie tam totalnie wakacyjny „vibe”. Teren La Mer rozciąga się na odcinku 2,5 km i jest stosunkowo nowym miejscem, powstało ono na krótko przed pandemią i tak naprawdę jeszcze nie zdążyło się rozkręcić i zyskać na popularności.


Jest tam niewielka plaża z parasolami, leżakami, oraz alejki obsadzone palmami. Mnie zachwycił tam wyjątkowy design. Drewniane kolorowe chatki wzdłuż plaży, kolorowe murale, postmodernistyczna architektura ze sporym wyborem restauracji i kawiarni. To miejsce klimatem najbardziej przypominało mi Los Angeles. To kolejne bardzo instagramowe miejsce, dające niezliczoną ilość możliwości do zrobienia fajnych zdjęć. Znajduje się tam też park wodny Laguna Waterpark, ale z tego co przeglądałam opinie i zdjęcia nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych Aquaparków w Dubaju. Jedynym minusem jest cena parkingu... 20 AED za każdą rozpoczętą godzinę, czyli około 24 zł.

La Mer

10. Dubai Marina

Dubai Marina jest jedną z najdalej wysuniętych na południowy - zachód dzielnic miasta. To kosmopolityczne mini miasto, które wybudowano wokół sztucznego kanału wodnego o tej samej nazwie, pełniącego funkcję przystani dla licznych łodzi należących do mieszkańców Dubaju. To tutaj wokół Mariny ulokowana jest masa szklanych wieżowców, w których znajdują się tysiące mieszkań, ale również liczne hotele, czy aparthotele. Jest tam bardzo wielkomiejsko i nowocześnie. Moim zdaniem to jedna z ciekawszych okolic na pobyt w Dubaju. Można tam znaleźć fajne noclegi, w bliskiej okolicy jest szeroka publiczna plaża JBR Open Beach, jest też Dubai Marina Walk, czyli długi deptak do spacerowania, czy biegania, a pod licznymi mostami znajdziecie place zabaw, na których dzieciaki mogą się pobawić, zarazem odpoczywając od męczącego słońca, zwłaszcza w te najbardziej gorące miesiące. Super atrakcją jest rejs jachtem, który pozwala zobaczyć okolicę z całkowicie innej perspektywy. Polecam wybrać się na rejs o zachodzie słońca. Wieżowce i Zatoka Perska wyglądają wtedy bajecznie.

11. Palm Jumeirah

Palm Jumeirah to także jeden z symboli Dubaju, zaraz obok Burj Khalifa, czy Burj Al Arab. Wyspa Palm Jumeirah to sztuczna wyspa w kształcie palmy, czasem określana mianem 8 cudu świata. Znajdują się na niej luksusowe hotele, domy mieszkalne – są tam również wille światowych celebrytów, oraz ekskluzywne restauracje serwujące dania z różnych stron świata. Na końcu palmy znajduje się jeden z najbardziej znanych hoteli, pięciogwiazdkowy Atlantis The Palm, który stał się symbolem tej wyspy, a także jednym z symboli Dubaju. Budowę wyspy rozpoczęto w 2001 roku – pierwsi mieszkańcy pojawili się w 2006 roku. Rdzeń Palm Jumeirah ma prawie 2 kilometry, a wyspa składa się z 16 palmowych ramion. Dookoła powstał okrągły pas o długości 11 kilometrów, który chroni wyspę przed falami. Powstanie palmowej wyspy wydłużyło linię brzegową Dubaju aż dwukrotnie.


Palmę można podziwiać z powietrza w trakcie kultowych już skoków ze spadochronem, można też się wybrać na przeszkolony taras widokowy The View at the Palm. Znajduje się on na wysokości 240 metrów i zapewnia widok na całą Palmę Jumeirah, lśniące wody Zatoki Arabskiej, oraz panoramę Dubaju w oddali. Ceny biletów zaczynają się od 100 AED dla dorosłych i 69 AED dla dzieci, dzieci poniżej czwartego roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety możecie kupić TUTAJ.


Palmę z lądem łączy kolejka jednotorowa (monorail). Przejeżdża całą wyspę w 10 minut i kończy na jej czubku, koło hotelu Atlantis. Podróż tego typu daje możliwość zobaczenia Palmy lekko z góry. Bilety są dość drogie – 20 AED w jedną stronę, 30 AED w dwie.

Palm Jumeirah

12. Hotel Atlantis

Hotel Atlantis jest jednym z najsłynniejszych hoteli na świecie, w dodatku zbudowanym na sztucznej wyspie i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Dubaju. Z oddali wygląda trochę jak wielki pałac i chyba również to wpływa na kosmiczne ceny. Zatrzymaliśmy się tutaj na 1 noc podczas naszej pierwszej podróży do Dubaju w 2018 i byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Wiem, że wielu z Was przerażają ceny z dobę, bo faktycznie nie jest to tani hotel. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to jeden z najsłynniejszych 5* hoteli na świecie, więc już ten fakt jest atrakcją samą w sobie. Dodatkowo goście hotelowi mają bezpłatny wstęp do Parku Wodnego Aquaaventure, oraz The Lost Chambers Aquarium, a jak odejmie się ceny pojedynczych biletów wstępu od noclegu, to cena za nocleg nie jest już tak odstraszająca i taka łączona opcja wychodzi całkiem przyzwoicie. Z tego też względu zdecydowaliśmy się spędzić jedną noc w hotelu Atlantis. Choć przyznam szczerze, że nie znoszę hoteli molochów, a tam jest w końcu 1539 pokoi i ten fakt nieco mnie przerażał. Jednak po pobycie stwierdzam, że hotel jest naprawdę wyjątkowy, a ilość atrakcji jaką oferuje sprawia, że jedna noc to za mało aby z wszystkiego skorzystać. Co prawda wnętrze hotelu nieco przytłacza pałacowym stylem, ale na zewnątrz jest dużo zieleni, są ogromne baseny, jest prywatna plaża i naprawdę można odpocząć.

Hotel Atlantis
Hotel Atlantis

13. Park Wodny Aquaaventure

To największy park wodny na świecie wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Określany również mianem jednego z najfajniejszych aquaparków na świecie. Wielokrotnie znajdował się w prestiżowych zestawieniach najlepszych parków wodnych na świecie CNN Travel, czy The Sun. Więc już sam ten fakt mówi wiele o tym miejscu. Wiadomo takie zestawienia są subiektywne, ale jeśli dane miejsce pojawia się w nich wielokrotnie to chyba coś w tym jest i warto przekonać się na własnej skórze czy faktycznie jest tam tak fajnie.


Ja po naszej wizycie powiem tylko jedno zdecydowanie warto tutaj zajrzeć. W cenie biletu wstępu dzień pełen atrakcji gwarantowany! A licznych i zróżnicowanych atrakcji na 17 hektarach powierzchni jest cała masa. Sam park jest tak skonstruowany, aby można było korzystać z atrakcji bez potrzeby wychodzenia z wody. W Aquaaventure znajdziecie ponad 105 zjeżdżalni i atrakcji, które biją przeróżne rekordy. Atrakcje morskie i sporty wodne, prywatną plaże i wodne place zabaw dla dzieci w każdym wieku. Wśród tych najważniejszych znajdują się:

 • Leap of Faith – przeźroczysta zjeżdżalnia wodna w kształcie rury, wokół której pływają rekiny i płaszczki.

 • imponujące zjeżdżalnie Poseidon’s Revenge i Mayan Temple Slide Tower.

 • sztuczna rzeka o długości ponad 2,3 kilometra, która okrąża teren, płynąc częściowo jako rwąca rzeka górska , gdzie turyści płynący na specjalnych pompowanych kołach gwałtownie przyspieszają. Cała runda wokół parku trwa aż 45 minut.

 • Medusa's Lair,

 • Shockwave,

 • Blackout.

Aby zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym, niektóre zjeżdżalnie w Parku wodnym Aquaventure mają ograniczenia i mogą na nich zjeżdżać osoby powyżej 1.2 metra. Na szczęście w parku jest tyle atrakcji, że i młodsze dzieci nie będą się nudzić. Plac zabaw Children’s Play Area, to atrakcja dla najmłodszych gości, którzy mogą tam skorzystać z rur, zjeżdżalni oraz pełnych niespodzianek labiryntów.


Park Wodny Aquaventure usytuowany jest na samym czubku sztucznej wyspy The Palm, na terenie hotelowego kompleksu Atlantis the Palm. Bilet wstępu do najtańszych nie należy bo kosztuje 295 AED czyli około 340 zł. W dodatku za dzieci powyżej dwóch lat również trzeba zapłacić normalny bilet. Park czynny jest codziennie od 10:00 do 18:00. Chętnie tam kiedyś wrócimy z Lelcią, bo jestem pewna, że to miejsce tak samo jej się spodoba, jak nam.

Park Wodny Aquaaventure

14. The Lost Chambers Aquarium

Wizytę w słynnym Parku Wodnym Aquaaventure warto połączyć ze zwiedzaniem akwarium The Lost Chambers. Może nie jest tak duże i spektakularne jak to w Dubai Mall, ale i tak uważam, że jest to bardzo fajna atrakcja, którą zwłaszcza dzieci będą zachwycone. Podczas wizyty w The Lost Chambers można poznać życie tysięcy podwodnych stworzeń, zbliżyć się do ryb o różnych kształtach i rozmiarach. A żyje ich tam całkiem sporo bo ponad 65 000 różnych zwierząt morskich. Podziwiać można rekiny, płaszczki, piranie, homary i maleńkie koniki morskie, a to tylko niektóre ze stworzeń, jakie można zobaczyć w czarującym podwodnym królestwie na Dubajskiej wyspie, Palm Jumeirah.


Musze przyznać, że to ciekawe przeżycie podziwiać z bliska podwodny świat w tak ciekawie zaaranżowanych wnętrzach. Spacer szklanymi tunelami zaprojektowanymi w duchu zaginionego miasta Atlantydy to dla całej rodziny niezwykła podróż do zaginionej cywilizacji, wraków statków i ruin miasta zamieszkałych przez pełne barw podwodne stworzenia. Akwarium liczy 10 klimatycznych komnat prezentujących kolorową kolekcję morskiej fauny. Dodatkowo w akwarium znajduje się ponad 20 ekspozycji na temat życia morskiego, które pozwalają na interakcję z niektórymi stworzeniami, a nawet ich dokarmianie pod okiem ekspertów.


Akwarium Lost Chambers jest otwarte codziennie od 10:00 do 21:00. Bilet wstępu za osobę dorosłą kosztuje 155 AED, za dzieci powyżej 3 roku życia 115 AED.

The Lost Chambers Aquarium

15. Deira, Bur Dubai i Dubai Creek

Jeśli będziecie mieli już dość otaczającej Was nowoczesności, proponujemy odwiedzić Deira i Bur Dubai to najstarsze dzielnice Dubaju i zarazem jego serce. To tam znajdziecie prawdziwą twarz miasta i poczujecie klimat Dubaju z czasów, z których wywodzą się handlowo-portowe korzenie miasta. Stary Dubaj to niska zabudowa, tanie, lokalne restauracje, targ złota, przypraw i tekstyliów. W zaułkach i zakamarkach można włóczyć się bez końca. Dzielnice dzieli zatoka Dubai Creek, a pomiędzy nimi kursują drewniane, tradycyjne łodzie abra. Można się nimi przepłynąć za symboliczną złotówkę – 1 AED. Jest to świetna odskocznia od chaosu, luksusu i nowoczesności.

Dubai Creek

Będąc w Bur Dubaj, w jego centrum warto wstąpić do Muzeum Dubaju, które znajduje w forcie Al Fahidi z 1789 roku - najprawdopodobniej jest to najstarszy obiekt w całym mieście. Przedstawiona jest tam cała historia Dubaju. Bilet wstępu kosztuje 3 AED. Tuż za muzeum wejdziecie do dzielnicy Bastakiya, która zachowała swój dawny charakter. To pełne uroku wąskie uliczki wijące się między majestatycznymi domami, sklepiki z kolorowymi dywanami i kameralne kawiarnie. Panuje tam senna atmosfera i naprawdę można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Będąc w okolicy polecam Wam również zajrzeć do Arabian Tea House. Restauracja istnieje od 1997 roku, kiedyś znana wyłącznie wśród lokalsów była oazą ciszy i spokoju. Obecnie za sprawą instagrama zyskała sławę i stała się popularnym spotem do zdjęć. Czy to powód aby ominąć to miejsce? Zdecydowanie NIE. My byliśmy tu kilka lat temu i teraz i uważam, że w dalszym ciągu miejsce to jest niezwykle klimatyczne i warto tu zrobić sobie przerwę na odpoczynek, aby się czegoś napić czy przekąsić. A potrawy serwowane są tutaj przepyszne i zyskały uznanie gwiazdki Michelin.

Arabian Tea House
Al Bastakiya

16. Dubai Creek Harbor

To miejsce totalnie skradło moje serce. Dubai Creek Harbor to jedno z najlepszych miejsc do podziwiania spektakularnych zachodów słońca w Dubaju. To deptak przy, którym znajdziemy sporo miejsc, żeby sobie usiąść i podziwiać panoramę miasta, lub zrobić piękne Instagramowe zdjęcia. Jest tam też dużo atrakcji dla dzieci. Nasza Lelcia szalała bez końca. A ja jeśli miałabym zrobić listę TOP 3 moich ulubionych miejsc w Dubaju, zwłaszcza pod względem widoków i klimatu to właśnie Dubai Creek Harbor znalazło by się na niej. Dubai Creek Harbour to nowy ośrodek handlowy miasta położony po drugiej stronie zatoki. W przyszłym roku ma tam powstać nowy, najwyższy budynek świata Dubai Creek Tower. Ma on przebić niezwykłą granicę wysokości – 1 kilometra! Obecnym rekordzistą jest Burj Khalifa, który ma 828 metrów i również znajduje się w Dubaju.

Dubai Creek Harbor
Dubai Creek Harbor
Dubai Creek Harbor

17. Dubai Frame

Dubai Frame jest największą ramką na zdjęcia na świecie. W sumie czemu mnie to nie dziwi w końcu Dubaj ma skłonności, że wszystko musi być NAJ. Złota ramka ma 150 metrów wysokości i 93 metry długości.


Ramka nie tylko wygląda imponująco z dołu. W rzeczywistości to świetny punkt widokowy z którego rozciąga się niesamowita panorama na całe miasto. Ramka została tak zbudowana i tak zlokalizowana, że gdy spojrzymy z samej góry, z jednej strony zobaczymy nowoczesne oblicze Dubaju z błyszczącymi drapaczami chmur, a z drugiej strony starą część miasta, Deirę i lśniąca zatokę Dubaj Creek z pływającymi po niej abrami. W ciekawy sposób łączy przeszłość z teraźniejszością. Wchodząc do budynku, przechodzicie przez muzeum pokazujące, jak wyglądał Stary Dubaj, jak miasto zmieniało się na przestrzeni lat. Zobaczycie dawne sklepiki, dawne domostwa, souki. Następnie wjeżdża się na samą górę, na której jest kilka interaktywnych wystaw, a co najciekawsze możecie chodzić po inteligentnej częściowo szklanej podłodze, pod którą widok raz się pojawia, a raz znika, co dodatkowo tylko może nieco podnieść adrenalinę.


Dubai Frame to dość świeża atrakcja Dubaju i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Została ona otwarta dla zwiedzających w 2018 roku. Znajduje się w Zabeel Park. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 50 AED (koło 54 zł), dla dzieci w wieku 3-12 lat – 25 AED. Bilety możecie kupić na miejscu w kasie lub wcześniej online TUTAJ.

A jakie są Wasze ulubione atrakcje Dubaju? Co dodalibyście do tego zestawienia lub odjęliście?

Comments


bottom of page