top of page
Post: Blog2 Post

FARMA DYNIOWA MODLNICA KOŁO KRAKOWA.


W ostatnich latach, farmy dyniowe stały się prawdziwym hitem w okresie jesiennym. W okolicach Krakowa przez kilka lat jedynym tego rodzaju miejscem było "gospodarstwo JeDynie" w podkrakowskich Wawrzeńczycach, o którym pisałam dwa lata temu. Możecie poczytać więcej o tym miejscu TUTAJ. W ubiegłym roku powstała nowa dyniowa farma, dla miłośników tego kultowego warzywa - "Farma Dyniowa Szyce", a w tym roku otworzono kolejne miejsce „Farma Dyniowa Modlnica”. Dyniowe szaleństwo weszło tam na zupełnie inny poziom. Króluje tam dynia, sianko i klimat rodem z dzikiego zachodu. Jeśli szukacie pomysłu na jesienny spacer dla dzieci i dorosłych? Przychodzę do Was z małą podpowiedzią. Co sprawia, że warto odwiedzić tę malutką farmę?

Farma Dyniowa Modlnica

Choć Farma Dyniowa Modlnica jest niewielka, to udało się tam stworzyć ciekawą przestrzeń, która idealnie nadaje się do jesiennych fotek. Trzeba przyznać, że miejsca z aranżacjami są bardzo dobrze przygotowane. Pięknie udekorowane photospoty z dyniami, zachęcają do zrobienia pamiątkowych zdjęć. A urokliwe napisy, rowery, bele z siana, czy wozy sprawiają, że robienie zdjęć staje się przy tym fajną zabawą. Miejsce jest tak zaplanowane, że wręcz zachęca do kreatywności, a zdjęcia robią się same!

Oprócz tego, na Farmie Dyniowej Modlnica możesz zobaczyć jak rosną dynie i kupić jedną z wielu odmian, w tym te, które możesz samodzielnie zerwać z pola. To nie tylko doskonała okazja do zakupu świeżych dyń, ale także świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i doświadczenie uroku sezonu jesiennego.

Znajdziesz tam również dyniowe dekoracje, możesz także stworzyć swój własny jesienny stroik w koszyczku ze słomą, wrzosem, dyniami, kasztanami i kukurydzą. Dodatkowo co weekend na swoich stoiskach wystawiają się lokalni sprzedawcy, którzy oferują różnorodne wyroby. Co weekend inni. Na stoiskach znajdziesz miody, przetwory, warzywa, owoce, domowe ciasta, rośliny, oraz rękodzieło. To świetna okazja, aby wspierać lokalnych producentów i cieszyć się świeżymi, naturalnie wykonanymi produktami. Warto śledzić profil farmy na Instagramie, gdzie zamieszczane są informacje na temat wystawców, którzy będą obecni w danym dniu.

Jakie są atrakcji dla dzieci na Farmie Dyniowej?

Farma Dyniowa Modlniczka oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Oprócz sporych pól uprawnych, na których dynie rosną w różnych kształtach i kolorach, znajdziecie liczne atrakcje dla dzieci, które nas bardzo pozytywnie zaskoczyły. Przy wejściu, przy zakupie biletów otrzymacie grę terenową polegającą na odszukiwaniu różnych elementów. Młodsze dzieci będą potrzebować pomocy rodziców w przeczytaniu listy rzeczy do odnalezienia i zaznaczenia ich na kartce. Na koniec jeśli wszystkie rzeczy się odnajdzie można podejść do sklepiku i odebrać naklejkę w nagrodę. Ale to nie koniec atrakcji jakie czekają na Was na Farmie Dyniowej w Modlnicy. Dzieci mogą zajrzeć do kur i królików, rzucać do celu lub piłką do puszek. Jest huśtawka, oraz piaskownica wypełniona ... ziarenkami kukurydzy. Można także zagrać w dyniowe kółko i krzyżyk, oraz dyniowe kręgle. Brzmi fajnie nie?

Jak dojechać na Farmę Dyniową w Modlnicy?

Farma Dyniowa Modlnica to magiczne miejsce zlokalizowane jedynie 7 minut na północ od Krakowa. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu dla odwiedzających, przy wejściu na farmę. Dojechać do niej można również transportem publicznym. Dojazd komunikacją miejską z Krakowa – autobus linii 310 (Modlnica Kolonia), lub linia 230 (Modlnica Skrzyżowanie).

Farma Dyniowa Modlnica - informacje praktyczne:

  • Adres: ul. Studzienki 31, 32-085 Modlnica

  • Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 13:00- 18:00, oraz sobota-niedziela 10:00-18:00

  • Wstęp kosztuje 10 zł od osoby, 13 zł w weekendy. Można płacić kartą.

  • Na miejscu jest mała gastronomia.

  • Wc typu TOI-TOI.

  • Można zabrać ze sobą pieska, na miejscu nawet jest miska z wodą.

  • Jest też druga Farma Dyniowa w Szycach kilka kilometrów dalej. Jest ona dedykowana pod sesje zdjęciowe, oraz dla grup zorganizowanych.


Comments


bottom of page