top of page
Post: Blog2 Post

BARCELONA NA WEEKEND. CO WARTO ZOBACZYĆ W STOLICY KATALONII W DWA DNI?


Barcelona to bajkowe miasto nad Morzem Śródziemnym, o wspaniałej kulturze, legendarnych zabytkach, z rewelacyjnymi restauracjami i barami. Barcelona ma wszystko czego mogą jej pozazdrościć inne miasta: plaże, morze, pyszne jedzenie, mnóstwo galerii i muzeów, jeden z najlepszych na świecie klubów piłkarskich i niezwykłą architekturę. W tym mieście naprawdę można się zakochać.


Niewiele miast na świecie zostało zdefiniowanych przez własną architekturę w tak dużym stopniu jak Barcelona. Szaloną i wspaniałą falistość dzieł Gaudiego powielają modernistyczne budynki w całym mieście. Zwiedzanie tych miejsc jest jak wejście do świata baśni. Można trafić na intrygujące mozaiki, ekstrawaganckie szczegóły, oraz elementy rzeźbiarskie odnoszące się do natury, mitologii, oraz średniowiecza. Barcelona na weekend to propozycja idealna! Zobaczcie co warto zobaczyć w stolicy Katalonii. Poznajcie listę najciekawszych atrakcji turystycznych Barcelony.


Barcelona na weekend. Co warto zobaczyć? 


Sagrada Familia

Zwiedzanie Barcelony rozpoczynamy od jednej z jej ikon, La Sagrada Familia. Modernistycznego arcydzieła, które nadal jest w budowie, mimo iż od śmierci, jego twórcy Antoniego Gaudiego upłynęło ponad 90 lat, a jej budowa rozpoczęła się w 1882 roku. Fantazyjna i intrygująca, inspirowana naturą i stylizowana na gotyk majestatyczna barcelońska świątynia zachwyca i nie ma sobie równych na świecie. Wejść do jej wnętrza przez rzeźbione drzwi, to jakby wkroczyć w baśniowy świat z lasem kolumn rozgałęziających się pod sklepieniami, ze światłem wpadającym przez kolorowe witrażowe okna. Gaudi zaprojektował świątynię o długości 95 m i szerokości 60 m, mogącą pomieścić 13 tys. osób, ze środkową wieżą wyrastającą na 170 metrów nad transeptem i kolejnymi 18 wieżami o wysokości 100 m, albo więcej. Kościół jest pełen symboli wyrażanych za pośrednictwem architektury. 18 dzwonnic symbolizuje Jezusa, Matkę Bożą, czterech ewangelistów i 12 apostołów. Trzy fasady to życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Fasada Narodzin Pańskich jest skierowana tam, gdzie wschodzi słońce, a opisująca śmierć Chrystusa fasada Męki Pańskiej, na zachód gdzie zachodzi słońce. Jeśli możesz odwiedzić tylko jedno miejsce w Barcelonie, to musi to być Sagrada Familia. Najlepsze zdjęcie kościoła Sagrada Familia, zrobicie z Plaça de Gaudí, ogrodu ze stawem, który jest idealnym miejscem do zabawy z odbiciami.

Sagrada Familia to najczęściej odwiedzany zabytek w Hiszpanii ,co roku odwiedzany jest przez ponad 2,8 miliona zwiedzających, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako wybitny klejnot architektury. Żeby uniknąć tłumów, najlepiej zaplanować zwiedzanie z samego rana, zaraz po otwarciu kościoła. Safrada Famila jest czynna dla zwiedzających od kwietnia, do września w godzinach 9:00-20:00, a od października, do marca od 9:00-18:00. Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 15 euro, dzieci poniżej 11 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Park Güell

Park Güell to dowód na to, że świat baśni istnieje naprawdę. To jeden z najbardziej wyjątkowych parków na świecie autorstwa Antoni Gaudiego. Fikuśne, kolorowe mozaiki w towarzystwie soczystych, zielonych drzew, komponują się idealnie. Park położony jest na wzgórzu, skąd rozpościera się również przepiękny widok na panoramę miasta. Będąc w stolicy Katalonii, nie sposób nie odwiedzić kolejnego z owoców prac słynnego Gaudiego. Gaudi wyprzedził epokę i na zawsze zmienił swoje ukochane miasto. Dzisiaj do Barcelony przyjeżdżają miliony turystów, wielu z nich

głównie w celu zobaczenia dzieł słynnego mistrza.


Obecnie Park Güell podzielony jest na dwie części. Jedną z nich zwiedzimy bezpłatnie. Dostęp do ogrodów zamykany jest tylko na noc, więc będziemy mieć cały dzień, by się po nich przespacerować. W jej skład wchodzą: Zona Monumental, a także Zona Forestal, czyli przylegające do terenów lasy. Główna część Parku Güell jest dostępna tylko z biletem wstępu. To tam znajdziemy miedzy innymi muzeum Gaudiego. Ceny biletów do Parku Güell to 10 euro osoba dorosła, dzieci poniżej 6 roku życia wejdą za darmo w towarzystwie dorosłych.


Kompleks ogrodów Parku Güell w Barcelonie znajduje się w dzielnicy Gracia, ok 4 km od Placa de Catalunya. Jego główne wejście znajduje się od strony ulicy Carrer d'Olot. Dostępne jest także wejście boczne, przy ulicy Av. del Santuari de Sant Josep de la Muntanya. Do Parku Güell dostaniemy się linią metra nr 3, musimy dojechać do stacji metra Lesseps, znajdującej się niedaleko kolejnego budynku Gaudiego – Casa Vicens. Stamtąd do Parku Güell mamy ok 20 minut spacerkiem. Można też linią nr 4 dojechać do stacji metra Alfons X, a stamtąd mamy tak zwany Bus Güell, czyli darmowy transport, w cenie biletu wstępu do Parku Güell.

Casa Batlló

Jednym z najbardziej niezwykłych budynków mieszkalnych w Europie jest stworzona przez Gaudiego, Casa Batlló. Kamienica znajdująca się przy Passeig de Gràcia 43, czyli jednej z najpopularniejszych ulic hiszpańskiej Barcelony, przy której znajdują się mieszkania o najwyższych cenach w mieście. Fasadę z błękitnymi, liliowymi i zielonymi kafelkami, naszpikowaną falistymi ramionami okiennymi i balkonami wieńczy wielki ceramiczny dach. Casa Batlló otrzymała wiele przydomków, takich jak "dom kości" lub właśnie "dom smoka". Stało się tak ze względu na legendę związaną z patronem Katalonii, św. Jerzym, który jak głosi legenda, pokonał potwora atakującego tereny obecnej Barcelony i okolic. Gaudi dla upamiętnienia tej opowieści oprócz samego dachu stworzył również charakterystyczne dla Casa Batlló balkony, przypominające szczeki, jakiejś dziwnej bestii. Wewnętrzne studnie wyłożone są błękitnymi płytkami. Sklepienia skracają się spiralnie wokół podobnych do słońca lamp, a drzwi, okna i świetliki są falami drewna i kolorowego szkła.


Początkowo Casa Batlló była zamieszkiwana przez rodzinę przedsiębiorcy, który zlecił jej przebudowę i od którego nazwę otrzymała. Po jego śmierci jednak kamienicę sprzedawano kilkukrotnie, obecnie jest własnością Enric’a Bernat, czyli człowieka znanego jako twórcę lizaków Chupa Chups. Casa Batlló można zwiedzać codziennie od 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o 20:00, bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 22,5 euro, dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Casa Milà

Nieopodal Casa Batlló znajduje się kolejny niezwykły budynek będący dziełem Gaudiego secesyjna kamienica Casa Milà. Fasada jej przypomina taflę wzburzonego morza, żelazne balustrady balkonowe to dzika winorośl, kominy przypominają dym, a rozmieszczone na zewnątrz budynku sylwetki ptaków zdają się szykować do odlotu. Nic dziwnego, że Hiszpanie, nieco z przekorą ochrzcili go drugą nazwą “La Pedrera”, która dosłownie oznacza “kamieniołom”.


We wnętrzach Casa Milà, odtworzono secesyjny klimat ówczesnego życia. Zwiedzając kolejne pomieszczenia, wyposażone w sprzęty i meble z epoki, ma się wrażenie jakby cały czas mieszkali tam “zwykli” ludzie. Możemy tam zobaczyć sypialnię, pokój dzienny łazienkę czy pokój dziecięcy. Jeżeli jednak nie interesuje Was to, kierujcie się od razu na dach La Pedrery, bo to on stanowi chyba największa atrakcję dla zwiedzających. Niewidoczny z ulicy, zaskakuje swoimi kształtami, przypominającymi rozkołysane fale morza. Do tego dziwaczne kominy, które mają przypominać dym. No i ten zapierający dech w piersiach widok na całą niemal Barcelonę. Wejście tutaj jak w przypadku większości dzieł Gaudiego nie jest tanie, bilet dla osoby dorosłej kosztuje 22 euro, dzieci do 7 roku życia wchodzą bezpłatnie.


La Rambla

La Rambla to najsłynniejszy, tętniący życiem bulwar Hiszpanii. Ulica znajduje się w dzielnicy Barri Gòtic i ma długość około 1,5 km. Prowadzi od Plaça de Catalunya w centrum, do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu. Kolorytu dodają mu stoiska z kwiatami, restauracje na otwartym powietrzu, zabytkowe budynki, uliczni artyści, oraz działające na zmysł smaku targowisko. Oczywiście nie brakuje tu również spacerowiczy z całego świata i turystycznej tandety. Jednak jest to miejsce, którego nie można pominąć podczas wizyty w Barcelonie.


Nazwa La Rambla w języku hiszpańskim i katalońskim oznacza przerywany przepływ wody. Pochodzi od arabskiego słowa ramla oznaczającego piaszczyste koryto rzeki. Jeszcze kilkaset lat temu La Rambla nie przypominała jednej z najbardziej reprezentacyjnych alei miasta. Ten trakt, biegnie wzdłuż dawnej rzeki, a przez nią samą przepływały ścieki. W miarę upływu czasu i postępach w budowie miasta dziury zostały wypełnione kamieniami, a wzdłuż ulicy zaczęto sadzić drzewa i budować hotele.


Niestety zatłoczony deptak, okryty jest również złą sławą, ze względu na działania kieszonkowców. Zwłaszcza w sezonie letnim warto uważać na portfele i zawartość torebek. Oprócz nich możecie natknąć się również na oszustów, oferujących szybki zarobek, płynący z nielegalnych, hazardowych gier. Warto więc mieć się tutaj na baczności i pod żadnym pozorem nie ulegać namowom lokalnych naciągaczy.

La Boqueria

Absolutną przygodą dla zmysłów jest wizyta na najsłynniejszym targowisku w Barcelonie – La Boqueria, znajdującym się tuż przy La Rambla. Kolorowy targ, pełen uginających się od jedzenia stoisk, zachwyca wspaniałymi dźwiękami, zapachami i kolorami. Powoduje, że nasze oczy zjadłyby wszystko. Obficie zaopatrzone stragany z owocowymi koktajlami, tradycyjną szynką, słodyczami, rybami i owocami morza, przyciągają wzrok intensywnymi barwami. W La Boqueria nie brakuje miejsc, w których można dobrze zjeść, ale otwarte są tylko w porze lunchu. Warto spróbować tu spróbować katalońskich specjałów kulinarnych. Targ czynny jest codziennie, poza niedzielą, od 8:00 do 20:30.


Barri Gòtic – Dzielnica Gotycka

Zbaczając z La Rambli, dotrzecie do dzielnicy Barri Gotic. Spacer po tej części miasta gwarantuje krótką podróż do średniowiecza. Przy wąskich średniowiecznych uliczkach, pośród ciężkich murów i na spokojnych placach kryją się klimatyczne sklepy, kafejki i bary. Ta część miasta pozwala poczuć niepowtarzalny urok Barcelony sprzed kilku wieków. Nawet tłumy turystów nie odbierają Barri Gotic uroku. Do najpopularniejszych miejsc należą La Ctedral i rzymskie pozostałości w Muzeum d’Historia de Barcelona. Aby nieco odpocząć, można usiąść w którymś z usytuowanych przy licznych placach lokali oferujących kawę, czy posiłek. Szeroka i ładna Placa Reial z wieloma restauracjami to chyba najczęściej odwiedzany w tym celu zakątek, również urocze i klimatyczne są Placa del Pi i mała Placa de Sant Just. Nocą Barri Gotic zamienia się w labirynt pełen barów i klubów, które można znaleźć w całej dzielnicy.


Najbardziej charakterystyczną ulicą Barri Gòtic jest Pont del Bisbe przy Carrer del Bisbe - jest to najczęściej fotografowana ulica w dzielnicy gotyckiej. Fotografowanie tej ulicy bez ludzi nie jest łatwym zadaniem. Najlepszą opcją jest odwiedzenie tego miejsca i zwiedzenie znajdującej się tuż obok katedry tuż po wschodzie słońca.

Palau de la Música Catalana

Palau de la Música Catalana to jedyna sala koncertowa, która kiedykolwiek została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest to kolejny modernistyczny klejnot architektoniczny Barcelony. Jego kolory i motywy natury przypominają dzieła Gaudiego, ale został zaprojektowany przez Domenecha i Muntanera na zamówienie katalońskiego Orfeusza. Sala koncertowa jest piękna na każdym poziomie: dźwięku, kolorów i światła. Palau puszy się niczym dumny paw wspaniałą elewacją z mozaiką, kwiatowymi kapitelami i zespołem rzeźb symbolizujących katalońską muzykę ludową. We wewnątrz, w foyer i w restauracji, można podziwiać wyłożone kafelkami kolorowe kolumny. Najpiękniejsze jest jednak bogate kolorystycznie audytorium na piętrze, z sufitem ze złotego i błękitnego szkła witrażowego oraz gigantycznym kryształowym świetlikiem. Można to wszystko zobaczyć podczas rannych wycieczek z przewodnikiem (w godzinach 10:00-15:30, bilet wstępu dorośli 10 euro, dzieci do 11 roku życia bezpłatnie) lub podczas spektaklu.

Port i plaże Barcelony

Po dość intensywnym spacerze kierujemy się La Rambla w kierunku plaży i portu, gdzie robimy mały odpoczynek. Idąc od placu Catalunya w dół La Rambli, docieramy do portu, a przechodząc przez kładkę, trafiamy na plażę. Skąpane w słońcu nadbrzeże Barcelony jest idealnym miejscem na odpoczynek po wędrówkach śladami Gaudiego, gotyckimi uliczkami i podziwianiu modernizmu. W Port Vell na początku La Rambla można zobaczyć morze. Odmienione dawne przemysłowe pustkowie przyciąga mieszkańców i turystów. Warto tu pospacerować drewnianym molo Rambla de Mar prowadzącym do sklepów i restauracji handlowej Maremagnum i znajdującego się obok akwarium, będącego świetną atrakcją dla dzieci.

Parc de la Ciutadella

Z nadbrzeża kierujemy się do Parc de la Ciutadella, będącego oazą spokoju, relaksu i wytchnienia w środku miasta. Idealne miejsce na odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu miasta. Ten 17 hektarowy park jest moim zdaniem najpiękniejszy w całej Barcelonie. Centralnym punktem parku jest wspaniała kaskada - Font de la Cascada. W jej projektowaniu uczestniczył sam Antonio Gaudi. Gaudi podczas budowy parku pracował dla Josepa Fontsere, któremu to Park Cytadeli zawdzięcza swój współczesny wygląd. Główną bramą, prowadzącą do Parku Ciutadella jest Łuk triumfalny. Mając odpowiednio więcej czasu warto również odwiedzić w Parku Cytadeli ogród zoologiczny, muzeum zoologiczne, popływać łódką, albo zorganizować piknik.

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny to pomnik z czerwonej cegły wybudowany w stylu Mudejar, który stoi majestatycznie tuż przed parkiem Ciutadella. To kolejna ikona w Barcelonie, której nie możesz przegapić! Został zbudowany w 1888 roku z okazji wystawy światowej jaka wtedy została zorganizowana w Barcelonie. Zaprojektował go Josep Vilasec, a zdobiące go rzeźby są autorstwa Josepa Llimony i paru innych. Poprowadzi on nas przepiękną, szeroką, spacerową aleją w kierunku Park de la Ciutadella, i był on „wejściem” na teren, w którym to wystawa była zorganizowana. Na szczycie łuku znajdują się tarcze 49 Hiszpańskich prowincji, którym przewodniczy herb Barcelony, obejmujący Katalońską kulturę i historię.

Montjuïc

Na Montjuïc są usytuowane najlepsze galerie sztuki w mieście, a także kilka pomniejszych muzeów i osobliwych atrakcji np. Poble Epanyol, czy ponury Castell de Montjuïc. Znajduje się tu również większość olimpijskich obiektów pozostałych po igrzyskach w 1992 roku. Wieczorem warto obejrzeć spektakl Font Magica. Widowisko światła, wody i dźwięku, jakie rozgrywa się na wzgórzu Montijuic. Znajdują się tu również rozmaite parki i ogrody. Wiele osób wzgórze kojarzy z ekstrawagancką, neobarokową sylwetką Museu Nacional d’art de Catalunya, położonego na zboczach Montjuïc, który widać z drugiej strony miasta. Wzniesiony na wystawę światową w 1929 roku i odrestaurowany w 2005 roku pałac mieści w sowich wnętrzach obszerną kolekcję sztuki katalońskiej, obejmującej okres od średniowiecza do początku XX wieku.

Na wzgórze możemy podejść od strony Placa d’Espanya, albo wjechać ruchomymi schodami od zachodniej strony Palau Nacional, ale najbardziej spektakularnej podróży doświadczymy kolejką linową z La Barcelonety.


Kiedy najlepiej jechać do Barcelony?

Szczyt sezonu turystycznego przypada na lato, czyli okres od czerwca, do sierpnia. W tym czasie jest tu strasznie tłoczno, a z nieba leje się ukrop. Najlepsza pora na zwiedzanie Barcelony to wiosna: kwiecień – maj, oraz jesień: wrzesień – listopad.


Jak dotrzeć do Barcelony?

 • Samolotem - Do Barcelony bez problemu dolecimy dzięki tanim liniom lotniczym, które operują na bezpośredniej trasie do Barcelony z kilku miast w Polsce. Bilety zaczynają się od kilkunastu złotych w jedną stronę. Kupując bilet do Barcelony należy zwrócić uwagę, na które lotnisko lecimy. Stolica Katalonii posiada duże lotnisko El Prat, położone w miejscowości El Prat de Llobregat, oddalone o około 10 km od centrum Barcelony. Jednak większość tanich linii lotniczych nie lata na główne lotnisko Barcelony, lecz do Girony oddalonej od Barcelony o około 100 km.

 • Samochodem – Do Barcelony z Krakowa jest dość daleko bo ok 2300 km, podróż bez większych przystanków zajmie nam tu ok 24 godzin. Warto się jednak zastanowić nad takim środkiem transportu jeżeli mamy w planach zobaczyć coś więcej.

Jak dostać się z lotniska Girona do Barcelony?

 • Autobus –Bezpośredni autobus (Sagales) z portu lotniczego w Gironie do centrum Barcelony to wygodne i szybkie połączenie. Podróż trwa ok. 70 minut. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przed wejściem do budynków terminalu lotniska. Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje około 16 euro.

 • Pociąg – Do Barcelony możemy również dojechać pociągiem regionalnym z Girony. Należy najpierw skorzystać z połączenia autobusowego, łączącego port lotniczy Barcelona-Girona ze stacją kolejową w Gironie, bilet kosztuje 3 euro, a następnie kontynuować podróż pociągiem regionalnym, bilet kosztuje ok 12 euro.

 • Taksówka - To najdroższy i jednocześnie najszybszy sposób na dostanie się do centrum Barcelony. Pamiętając o odległości, która dzieli Gironę i Barcelonę, musimy szykować się na dość duży wydatek około 120-140 euro. Jednak jeżeli jedziemy większą ilością osób i podzielimy te koszta na np. 4 osoby, to wtedy wyjdzie nam po ok 30 euro na osobę i nie będzie już to tak strasznie brzmiało.


Jak dostać się z lotniska El Prat do Barcelony?

 • Autobus - Niebieski Aerobus to najlepsza i najszybsza opcja na dostanie się z lotniska El Prat do Barcelony. Jest to ekspresowe połączenie, łączące lotnisko i plac Catalunya. Autobus kursuje co kilka minut zarówno z terminalu T1, jak i T2. Czas przejazdu to około 30 minut, bilet kosztuje 5,90 euro.

 • Miejski autobus linii 46 - To najtańsza opcja dostania się do centrum Barcelony. Bilet kosztuje zaledwie 2,20 euro. Kursuje co około 20 minut od 5:30 do 23:50.

 • Taksówka –To najdroższa opcja, za przejazd do centrum Barcelony zapłacimy ok 30 euro.


Jak poruszać się po Barcelonie?

Barcelona ma dobrze rozwiniętą sieć komunikacji publicznej. Mamy tu do dyspozycji autobusy, tramwaje, metro, kolejkę podmiejską, a nawet kolej linową. W stolicy Katalonii obowiązuje jeden rodzaj biletu na wszystkie środki komunikacji publicznej. Dzięki temu nie musimy się martwić o osobny bilet na autobus, tramwaj, czy metro. Najkorzystniejszą opcją jest zakup karty Targeta T-10, upoważniającej do 10 przejazdów, kosztuje 10,30 euro. Jeżeli planujecie spędzić jeden dzień w Barcelonie i sporo się przemieszczać to dobrym rozwiązaniem jest bilet T-dia za 8,60 euro, na którym możemy jeździć do woli po Barcelonie przez 1 dzień. Doskonałym rozwiązaniem, które umożliwia poruszanie się po Barcelonie, jest bilet turystyczny, zwany Hola BCN. Jest on w kilku wariantach czasowych 2-3-4-5 dniowe, od momentu pierwszego skasowania biletu. Ich ceny wąchają się od 15 euro za 2-dniowy, 3-dniowy 22 euro, 4-dniowy to wydatek rzędu 28,5 euro. Jeżeli kupicie go wcześniej przez internet zaoszczędzicie 10 % jego wartości. Pojedynczy bilet kosztuje 2,15 euro.


 • Metro – jest najwygodniejszym sposobem na poruszania się po mieście. W Barcelonie kursuje 8 linii, zatrzymujących się na 156 stacjach, obejmujących większość ważnych turystycznie miejsc. Kursuje od niedzieli do czwartku w godzinach 5:00- 24:00, w piątki do 2:00, a soboty przez całą dobę.

 • Pieszo – Atrakcje Barcelony są dość rozrzucone po mieście, dlatego zwiedzanie miasta na piechotę może być dość męczące. Na piechotę warto zwiedzić Stare Miasto.

 • Autobus - To nieco mniej polecany środek transportu niż metro, mający jednak istotną zaletę – jeździmy po ulicach Barcelony, możemy chłonąć widoki za oknem. Pamiętać należy przy tym o kilku zasadach, którymi różni się podróżowanie tym środkiem transportu w Barcelonie od np. Warszawy czy Krakowa. Wsiadamy przednimi drzwiami, wysiadamy tylnymi. A przed planowanym przystankiem informujemy kierowcę o chęci wysiadki, wciskając sygnalizator (przycisk).

 • Tramwaj – Nie jest najistotniejszym środkiem komunikacji w mieście. Warto choć kawałek przejechać się Tramvia Blau, porównywalnym jako atrakcja do słynnego żółtego tramwaju linii 28 w Lizbonie. Niestety musimy na niego kupić osobny bilety tu karta T-10 nie jest obsługiwana. Jednorazowy bilet, który kupimy u motorniczego kosztuje 5,5 euro.


Gdzie nocować w Barcelonie?

Wybór miejsc noclegowych w Barcelonie jest bogaty i zróżnicowany. Znajdziemy tu zarówno luksusowe obiekty poprzez butikowe perełki po niedrogie hostele ukryte w starej dzielnicy. Naszym zdaniem nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o najlepszą barcelońską dzielnicę na nocleg. Wybór zależy przede wszystkim od wysokości naszego budżetu, a następnie od naszych upodobań i planów. My polecamy szukać noclegu w okolicach tak zwanego Starego Miasta, czyli dzielnic: Barri Gòtic, El Raval, czy La Ribera. Plusem noclegu w tej części miasta jest bliskość głównych atrakcji, ale jeżeli szukacie spokoju, to nie będzie to dobry wybór. Nie jest to również najlepszy wybór dla rodzin z dziećmi, gdyż jest to barcelońskie zagłębie imprezowe i w wielu miejscach potrafi być bardzo głośno do późnych godzin nocnych. Jeżeli szukacie noclegu blisko plaży polecam dystrykt Sant Martí, który jest jedną z najnowocześniejszych części miasta. Jeśli zdecydujemy się na nocleg dalej od centrum powinniśmy sprawdzić dwie rzeczy. Po pierwsze odległość od metra. A po drugie topografię terenu. Niektóre z dzielnic zbudowan na wzgórzach i w gorący dzień może na nas czekać strome wejście lub zejście z bagażami.

1 則留言


kajdowy
2023年4月10日

Barcelona zaliczona!

Jest wiele miejsc na świecie, które bardzo mi się podobały. W Barcelonie się zakochałem! 😍Gaudiego pojechana 😜 architektura, parki pełne rozmawiających ze sobą ludzi, nieskrępowana kultura hiszpańska i wiele więcej… Muzeum figur woskowych, gdzie nie będzie problemem zrobić sobie selfie z Matką Teresą lub zatańczyć z Michaelem Jacksonem. Poruszanie się metrem intuicyjne i banalnie proste. W Barcelonie być trzeba! Nie lubię wracać w te same miejsca, jednak Barcelona nadal jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia 🤩


Popełniłem filmik z tego wyjazdu, który być może będzie fajnym wspomnieniem dla tych, co już tam byli lub dodatkową motywacją dla tych, którzy dopiero planują 😉

Link do filmu: https://youtu.be/bkVKZEBBdj0


Do zobaczenia w fajnych miejscach,

@Kajdowy 😘

按讚
bottom of page