top of page
Post: Blog2 Post

MANDORIA MIASTO PRZYGÓD - NAJWIĘKSZY ZADASZONY PARK ROZRYWKI W POLSCE.


Dziś zabieramy Was do renesansowego miasta przygód, gdzie zarówno małe dzieci, jak i starsi odkrywcy znajdą coś dla siebie. Mandoria Miasto Przygód to całkiem spory, zadaszony, tematyczny park rozrywki dla całej rodziny. Znajduje się w jednej z hal centrum handlowego "Ptak", w miejscowości Rzgów pod Łodzią. Jego wnętrze utrzymane jest w stylistyce XVI - wiecznego, renesansowego miasta handlowego, a każdy element wystroju oddaje jego wyjątkowy charakter. Wszystko wykonane jest z duża dbałością o szczegóły i estetykę. Znajdziesz tam malutki rynek z kolorowymi domkami, port z zacumowanymi statkami i łódkami, wielopoziomowy dom do zabawy, budynki usługowe jak: ratusz, skarbiec czy szewc. A wszystko to jest tylko otoczką dla głównych atrakcji. A jest ich nie mało 😊


W Mandorii na gości czekają różnorodne atrakcje. W środku znajdują się bajkowe karuzele, familijne roller - coastery, gigantyczna zjeżdżalnia, labirynt luster, czy pływające po wodzie łódki. Wszystkie atrakcje oczywiście wystylizowane są zgodnie z tematem parku co z pewnością dodaje ciekawego uroku temu miejscu.

Atrakcje


Do najważniejszych atrakcji należą: dwa rollercoastery jeden najdłuższy w Europie „pod dachem” rollercoaster – Merkant, oraz jeżdżacy w ciemności – Mroczny Dwór. Nie są to klasyczne rollercostery z kilkoma pętlami i obrotami, podnoszące adrenalinę. Te są znacznie spokojniejsze, nie jadą za szybko ale jednak trochę zakręcają, przeznaczone nawet dla dzieci od 100 cm wzrostu.

Poza rollercoasterami, w Mandorii jest też kilka karuzel: piękna, dwupoziomowa złota karuzela wenecka Karawana, czy Latarnia Leonarda z unoszącymi się nad ziemię magicznymi rowerkami, które wprawione w ruch siłą naszych nóg sprawiają, że wagonik wznosi się, a także tradycyjna karuzela łańcuchowa Klejnot z podwójnymi krzesełkami, oraz karuzela obrotowa Beczki, w postaci kręcących się w winnicy beczek .

Pozostając w klimacie portu handlowego, przy wielu atrakcjach jest wykorzystany motyw statków i łodzi w tym wirujący w porcie olbrzymi okręt Galeon, karuzela z 2-3 osobowymi łódkami na wodzie Rybka Bartek, rowerki wodne dla młodszych dzieci Szalupy czy łódki zdalnie sterowane w Zatoce Piskorza.

Kolejnymi atrakcjami jakie znajdziemy w Mandorii jest Bal Butów gdzie zderza się samochodzikami w kształcie butów, Skarbiec – czyli skrywający niejedną tajemnicę labirynt luster, Barbakan - czyli ogromna sześciotorowa zjeżdżalnia czy też Ratusz - duży małpi gaj z basenem z piłeczkami i zjeżdżalniami.

Jest też Atelier Kazmira czyli wielopoziomowy dom do zabawy i pewnego rodzaju tor przeszkód. W którym jest kręcąca się obręcz, przejście jak w automatycznej myjni samochodowej (ale na sucho), ruchome schody (ale nie takie jak w galeriach handlowych) i wiele innych atrakcji. Dzieci mogą tu biegać, a rodzice chwilę odpocząć na bujanych fotelach.

Większość atrakcji dostępna jest dla dzieci poniżej 100 cm, więc świetnie nadadzą się również dla małych dzieci. Warto zwrócić również uwagę, że wiele atrakcji Mandorii jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.


Warto zaznaczyć, że to dopiero początek inwestycji, która będzie się rozbudowywać także o atrakcje zewnętrzne. Pierwszy etap zajmuje powierzchnie 1,5 hektarów, docelowo to być aż 50 hektarów. Aktualizacja: w lipcu 2022 otwarta została nowa strefa - Arkady, którą mamy nadzieję wkrótce odwiedzić.

Bilety


I tu niestety najmniej przyjemna część, bo niestety muszę przyznać, że bilety wstępu do Mandori nie należą do najtańszych. Kosztują 99 zł i nie ma biletów ulgowych, jedynie dzieci do 85 cm wchodzą za darmo. Biorąc pod uwagę np. rodziną 2+2 to koszt jest spory, dodając do tego jakieś jedzenie i picie, dojazd, czy jeszcze nocleg to wychodzi już duża kwota. Z drugiej strony, w wesołych miasteczkach z osobno płatnymi atrakcjami cena jednorazowego wejścia waha się od kilku do kilkunastu złotych, więc tutaj jakby nie było wychodzi taniej. Goście mogą liczyć także na zniżkę 10 zł na jednym bilecie w ramach Karty Dużej Rodziny. Ponadto, w Mandorii można zrealizować Bon Turystyczny. Niedawno do sprzedaży trafiła również Karta Roczna stanowiąca idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odwiedzić park kilka razy w roku. Bilety można nabyć na stronie internetowej mandoria.com lub bezpośrednio w parku.

Godziny otwarcia


Mandoria jest czynna codziennie w godzinach 10:00-20:00.

Strefa gastronomiczna


Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną, to jak na tego typu miejsca jest dość dobra. Na terenie obiektu jest aż 7 punktów gastronomicznych z naprawdę bogatą ofertą. Mamy do wyboru włoską pizzerię z całkiem dobrą pizzą, restaurację rodzinną, oraz restaurację serwującą domowe jedzenie (bufet). Do tego jest kilka kawiarni, lodziarni, barów. Ceny są bardzo przystępne, a jedzenie smaczne. Dodatkowo za jedzenie można zapłacić Bonem Turystycznym, wykupując voucher przed wejściem. Można również wnosić swoje przekąski i napoje.

Lokalizacja


Mandoria znajduje się na terenie centrum handlowego PTAK w Rzgowie, tuż obok Łodzi. Dojazd autem jest naprawdę dobry, ze względu na bliską odległość od A1 i S8. Ponadto na zmotoryzowanych gości czeka duży, bezpłatny parking. Z Łodzi można także dojechać komunikacja miejską - autobusami nr 50C i 56 (przystanek: Ct Ptak Outlet). Jeżeli planujecie wizytę w Mandori, a jedziecie z odległych zakątków Polski, polecam szukać noclegu w Łodzi (to tylko kilkanaście minut jazdy autem) i połączyć wizytę w parku ze zwiedzaniem tego miasta.


Adres:

Mandoria Miasto Przygód

ul. Dąbrowskiego 1

95-030 Rzgów

tel.: +48 512 648 642

Podsumowując


Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia odnośnie tego miejsca. Mandoria to z pewnością fajne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi lub ze straszakami w wieku do 10 lat. Z pewnością nie jest to park w typie Energylandii. Jeśli oczekujecie adrenaliny i dużych emocji, to będziecie rozczarowani. Znajdziecie tam spokojniejsze karuzele, rollercoastery, czy plac zabaw, z których skorzystać mogą najmłodsi. To ciekawa alternatywa na spędzenie czasu dla rodzin z małymi dziećmi na dni z gorszą pogodą. Lelcia się tam super bawiła, choć musze przyznać, że na Galeonie troszkę się bała więc odpuściłyśmy wizytę na rollercosterach. Za to bardzo podobały jej się wszystkie karuzele. Co istotne większość atrakcji jest dostępna dla dzieci nawet poniżej 100 cm wzrostu (oczywiście w towarzystwie opiekuna), więc nawet maluchy będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Na miejscu można poruszać się z wózkiem.

Na terenie Mandorii znajduje się pokój do opieki nad dzieckiem, gdzie czeka przewijak i fotel do karmienia. Ale to co mnie bardzo miło zaskoczyło to osobne toalety przystosowane dla dzieci, z nisko umieszczonymi umywalkami, dyfuzorami na mydło, ręczniczkami papierowymi, czy małymi kibelkami. Kilka atrakcji jest dodatkowo płatnych, więc warto mieć bilon.Kommentare


bottom of page