top of page
Post: Blog2 Post

NAJLEPSZE ŚWIĄTECZNE FILMY NA NETFLIX


Przepis na udane grudniowe wieczory? Ja mam swój sprawdzony od kilku lat :) Kanapa, kocyk, zimowa herbata, lub grzaniec i świąteczne filmy, które pomału wprowadzają w domu ten cudowny klimat świąt. A co znajdziemy w tym temacie na platformie Netflix? W serwisie można znaleźć sporo ciekawych tytułów – zarówno produkcji oryginalnych, jak i klasyków. Sprawdźcie jakie świąteczne filmy, udało mi się znaleźć i obejrzeć (niektóre nawet po kilka razy).


1. Kronika Świąteczna

"Kronika świąteczna " to wspaniały film przygodowy dla całej rodziny, pełen humoru i świątecznego ducha. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych z tego zestawienia. Rodzeństwo przypadkowo rozbija sanie Świętego Mikołaja. Następnie Kate i Teddy wraz z Mikołajem wyruszają w pełną przygód podróż, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.


2. Kronika świąteczna 2

"Kronika świąteczna 2" to druga część hitowego filmu Netflixa. Minęły dwa lata, odkąd rodzeństwo Kate i Teddy Pierce uratowało Święta Bożego Narodzenia. Od tamtej pory dużo się zmieniło. Nastoletnia cyniczna Kate nie akceptuje nowego związku matki z niechęcią spędza święta w Cancún z nowym chłopakiem swojej matki i jego synem. Postanawia uciec z domu, trafia na Biegun Północny, gdzie psotny elf planuje raz na zawsze zlikwidować święta. Kate i Jack nieoczekiwanie zostają wciągnięci w nową przygodę ze Świętym Mikołajem.


3. Chłopiec zwany Gwiazdką

Piękny, wzruszający film o sile miłości, wiary w dobro, oraz poszukiwaniu lepszego jutra. Klimat produkcji, garściami czerpie ze świątecznej mitologii. Film opowiada o Chłopcu o imieniu Nikolas który wyrusza w towarzystwie upartego renifera i udomowionej myszki na zaśnieżoną Północ, aby odnaleźć ojca, który udał się na poszukiwanie legendarnej wioski elfów. W tej magicznej, zabawnej i wzruszającej opowieści, która dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, Nikolas odkrywa swoje przeznaczenie. To idealną propozycją dla całej rodziny.


4. Holiday

„Holiday” to świąteczny klasyk, w gwiazdorskiej obsadzie, który uwielbiam co roku oglądać. Opowiada on historię dwóch kobiet z przeciwległych krańców globu uwikłanych w związki bez perspektyw z niewiernymi mężczyznami. Przypadkiem spotykają się na stronie oferującej wakacyjną zamianę domów. Pod wpływem impulsu zamieniają się domami na święta. I tak wzięta producentka zwiastunów filmowych Amanda trafia do zasypanej śniegiem, angielskiej wioski. A skromna redaktorka Iris do słonecznej Kalifornii. Nieoczekiwana zamiana miejsc dobrze robi ich sprawom sercowym. Amanda poznaje dystyngowanego Gragama, Iris fajtłapowatego Milesa. To świetna i niezwykle ciepła komedia, która zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy jak go oglądam.


5. Witaj, Święty Mikołaju

Niezwykle popularna odsłona serii „W krzywym zwierciadle”. Czas Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie Griswoldów to kolejna okazja do przezabawnych zbiegów okoliczności! Gapowaty Clark Griswold chce dla swojej rodziny zorganizować idealne Boże Narodzenie. Niestety, mimo dobrych chęci i wyjątkowych starań, wciąż prześladuje go pech. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Pięknie przyozdobiony dom nie chce się świecić, choinka okazuje się za duża, pojawił się kuzyn Eddie razem z małżonką, dwójką dzieci, oraz niesfornym psem, a na dodatek Clark nie dostaje wyczekiwanej premii z pracy. To tylko część katastrof, jakie nawiedziły dom Griswoldów. Seria niefortunnych wydarzeń nie niszczy jednak jego optymizmu i naiwnego podejścia do świata. Ten film z roku na rok doceniam coraz bardziej, w końcu czyje święta są idealne? Myślę, że odrobina Griswaldów jest prawdopodobnie w każdym z nas.


6. Grinch: świąt nie będzie

W małej wiosce o nazwie Ktosiowo trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Nieopodal na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka zlośliwy Grinch, który różni się od innych zielonym i owłosionym ciałem. Zgorzkniały samotnik nienawidzi świąt i robi wszystko, by zniszczyć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Chce, żeby wszyscy byli tak samo nieszczęśliwi jak on. Czy jest coś, bądź ktoś, kto zdoła odmienić jego serce? Mała Cindy Lou chce na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta. Odrobina uprzejmości ze strony małej Cindy Lou Ktoś i jej rodziny podbija serce Grincha. W roli tytułowej wystąpił najpopularniejszy komik Hollywood Jim Carrey, którego trudno rozpoznać dzięki znakomitej charakteryzacji. Świetny film zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


7. Cztery Gwiazdki

To idealna świąteczna komedia. W każdą gwiazdkę, szczęśliwie niezamężni Brad i Kate, uciekają rozwiedzionym rodzicom i irytującym krewnym na wakacje. Niestety w tym roku lotniska zostają zamknięte ze względu na gęstą mgłę i para jest zmuszona spędzić święta w domu. Próbują więc odwiedzić każdego ze swoich rozwiedzionych rodziców, co skutkuje czterema oddzielnymi imprezami świątecznymi. Każde ze spotkań jest inne, każde różni się klimatem, z każdym związana jest inna przygoda.


8. Elf

Kolejny świetny świąteczny film dla całej rodziny. Zabawna i niesztampowa opowieść o Elfie pracującym dla świętego Mikołaja. Tytułowy bohater jednak nie jest typowym elfem. Buddy jeszcze jako niemowlę zostaje przygarnięty przez elfy Świętego Mikołaja. Gdy zaczyna dorastać zaczyna się znacząco wyróżniać wzrostem i ma poczucie niedopasowania. Elf z bieguna północnego wyrusza do Nowego Yorku w poszukiwaniu ojca i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się jednak, że życie w wielkim mieście nie należy do przyjemności. Jego biologiczny ojciec jest chciwym sknerą, a ośmioletni przyrodni brat Buddy'ego nie wierzy w Świętego Mikołaja. Przed Buddym niełatwe zadanie musi odzyskać rodzinę, poznać swoje przeznaczenie, oraz ocalić Święta dla Nowego Jorku i całego świata.


9. Randki od święta

Świetna komedia z Emmą Roberts w roli głównej. Spotkanie przy świątecznym stole to prawdziwa udręka dla singli. Ta para znalazła doskonałe rozwiązanie sytuacji, jednak życie mocno ich zaskoczy. Nie jest to klasyczny film świąteczny, bo historia trwa cały rok, ale właśnie od Świąt się zaczyna. Sloane i Jackson nienawidzą świąt. Są singlami i zawsze kończą przy stole dla dzieci, albo z żenującą osobą towarzyszącą na karku. Zrządzeniem losu tych dwoje nieznajomych poznaje się w wyjątkowo nieudane Święta Bożego Narodzenia. Wówczas postanawiają oni, że będą swoimi partnerami od święta przez następny rok. Okazuje się, że są idealnymi osobami towarzyszącymi i to nie tylko od święta. Gdy jednak rok pełen absurdalnych obchodów świąt dobiega końca, Sloane i Jackson odkrywają, że podoba im się wspólne robienie znienawidzonych rzeczy.


10. Wesołych Świąt

Kolejny świąteczny film, który widziałam już chyba kilkanaście razy, ale co zrobię jak go uwielbiam. "Wesołych Świąt" to rodzinna komedia o zaciętej rywalizacji skłóconych sąsiadach i radosnym świątecznym nastroju. Dla mieszkającego w małym amerykańskim miasteczku okulisty Steve'a Fincha Święta Bożego Narodzenia to najważniejszy okres w roku. Mimo rodzinnych protestów, grudniowy kalendarz świetnie zorganizowanego Steve'a wypełniony jest wszystkim, co tylko możliwe, od dorocznej rodzinnej fotografii po uroczyste przystrojenie choinki i wspólne kolędowanie z sąsiadami. Plany Steve'a stają pod znakiem zapytania, kiedy do domu obok wprowadza się arogancki sprzedawca samochodów Buddy Hall, który próbuję odebrać Steve'owi tytuł miejscowego "Króla Świąt. Mężczyzna bowiem planuje udekorować swój nowy dom lampkami tak, by był widoczny z kosmosu. Zmuszony do rywalizacji Steve, nie poddaje się jednak tak łatwo. Rozpoczyna się rywalizacja, w której Mikołaj, prezenty, żywa szopka i wszystkie świąteczne dekoracje stają się przetargowymi pionkami. Czy panowie doprowadzą do zawieszenia broni czy też będą walczyć aż do ostatecznego zwycięstwa?


11. Pan Jangle i świąteczna podróż

"Pan Jangle i świąteczna podróż" to przepięknie zrobiony film dla całej rodziny z rewelacyjną muzyką, za którą odpowiada John Legend. Opowieść osadzona jest w tętniącym życiem, urokliwym miasteczku, w którym legendarny twórca zabawek Jeronicus Jangle tworzy swoje pełne magii i fantazji wynalazki. Jednak wiele lat temu doświadczył bolesnej zdrady, zaufany czeladnik skradł jego najwspanialsze dzieło. Odzyskuje nadzieję, gdy w jego życiu pojawia się bystra i pomysłowa wnuczka, która z pomocą dawno zapomnianego wynalazku, leczy stare rany i rozbudzając magię, którą każdy z nas nosi w sercu.


12. Pada Shrek

Znany wszystkim zielony ogr marzy o tym, aby nareszcie choć przez chwilę nacieszyć się spokojem domowego ogniska. Niestety, nie będzie mu to dane. Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia. Każdy ulega euforii, jedynie Shrek nie poddaje się emocjom, bo nie znosi świąt. Aby jednak nie sprawić przykrości żonie i dzieciom, postanawia przełamać się i przygotować rodzinie prawdziwe Święta. Problem w tym, że nie bardzo wie jak się do tego zabrać. Jego godne pożałowania zmagania obserwują wierni przyjaciele - Osioł, Kot w Butach i Ciastek. Zażenowani niezdarnością ogra i brakiem dobrego smaku, postanawiają mu pomóc.


13. Ekspres polarny

Pozostajemy w temacie filmów animowanych. Ekspres polarny to kolejny film, w którym głosu jednemu z głównych bohaterów użycza znany i lubiany aktor, tym, razem wspaniały Tom Hanks. Wzruszający film opowiada historię chłopca powątpiewającego w magię świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Konduktor zaprasza chłopca do wzięcia udziału w niezwykłej podróży na Biegun Północny, gdzie mają się udać magicznym pociągiem wraz z innymi dziećmi. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze - odzyska wiarę w Mikołaja. "Ekspres Polarny" to świetnie zrealizowana klasyczna, świąteczna opowieść, idealna na grudniowe popołudnia dla całej rodziny.


14. O północy w Magnolii

O północy w Magnolii to komedia romantyczna lekko nawiązująca do świąt i całego tego okresu. Główni bohaterowie Maggie i Jack są prowadzącymi audycję radiową i od lat się przyjaźnią. Przed świętami na antenie omawiają problem przedstawiania partnerów swoim rodzinom. By zwiększyć słuchalność w sylwestrową noc podczas audycji mają przedstawić rodzinom swoich partnerów, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Sprawy komplikują się, gdy oboje zostają porzuceni przez swoich parterów, jednak by nie zawieść słuchaczy, wymyślają zaskakujący plan awaryjny. Aby wypromować swój program postanawiają udawać, że są parą przed swoimi rodzinami i zaskoczyć swoich słuchaczy wiadomością podczas pocałunku o północy w sylwestra. Dla mnie to była dość przeciętna komedia i na pewno na stałe nie wpisze się do świątecznych klasyków, które uwielbiam oglądać.


15. Święta u Christmasów

Sympatyczny film, może nie najwyższych lotów ale czyż nie takie są te wszystkie świąteczne komedie? Cztery skłócone siostry dostają intensywny kurs z rodzinnej bliskości, gdy ich dawno niewidziany ojciec przyjeżdża na święta do ich rodowej posiadłości.


16. Świąteczny zamek

Miły film świąteczny, który chętnie obejrzałam, ale pewnie o nim zapomnę za kilka dni, gdyż nie wyróżnił się niczym szczególnym. Fabuła jest dość banalna. Sławna amerykańska pisarka ucieka przed skandalem do Szkocji, gdzie chce kupić zamek. Na przeszkodzie staje zrzędliwy szkocki arystokrata, który ma opory przed oddaniem posiadłości w ręce cudzoziemki. To, co się wydarzy, zaskoczy ich oboje.


17. Upalne święta

Aby poprawić sobie humor po wyjeździe syna do college’u mieszkająca na Manhattanie Kate Conrad rezerwuje "drugi miesiąc miodowy" ze swoim mężem. Jednak ten, zamiast podziękowań, funduje żonie rozstanie. Porzucona Kate wybiera się więc samotnie do Afryki na safari. Podczas podróży po Zambii pomaga przewodnikowi uratować osieroconego słonika. Wspólnie przywracają go do zdrowia w miejscowym rezerwacie dla słoni, a Kate przedłuża swój pobyt na okres Świąt Bożego Narodzenia. Na horyzoncie widać nową miłość, więc Kate musi zdecydować: wrócić do domu czy pozwolić, aby ta przygoda okazała się przygodą jej życia? Dla mnie to świetny film ze względu na fabułę dziejącą się w Afryce, którą uwielbiam.


18. Świąteczny rycerz

Brooke to nauczycielka w jednym z liceów, która po ciężkim rozstaniu ze swoim chłopakiem przestała zupełnie wierzyć w miłość. Skupia się teraz na swojej rodzinie, czyli małej siostrzenicy, siostrze i przygotowaniach świątecznych. I wydawałoby się, że nic się nie zmieni w jej życiu, dopóki na jej drodze nie staje mężczyzna w zbroi., którego pewnego dnia omal nie rozjechała. Poszkodowany okazał się być średniowiecznym rycerzem, który przybył z przeszłości. To bardzo przyjemny, film romantyczny, lekko się ogląda, a magię świąt czuć na każdym kroku.


19. Klaus

Kiedy Jesper kończy szkołę dla listonoszy jako najgorszy w historii akademii uczeń, zostaje wysłany do placówki pocztowej na mroźnej wyspie za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper już chce zrezygnować, gdy w lokalnej nauczycielce Alvie znajduje bratnią duszę i spotyka Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnoręcznie zrobionych zabawek. Ta niezwykła przyjaźń sprawia, że miasteczko Smeerensburg znowu rozbrzmiewa radosnym śmiechem, a sąsiedzi z nowym zapałem wspierają się nawzajem, snują magiczne opowieści i z namaszczeniem wywieszają przy kominkach świąteczne skarpety. Aminacje w tej bajce to prawdziwy majstersztyk, ale to fabuła wzrusza i zaskakuje. Bardzo fajny, zdecydowanie polecam!


20. Świąteczny książę

Film z gatunku tak zwanych lekkich i przyjemnych. Początkująca reporterka Amber pracuje pod przykrywką jako guwernantka księżniczki Emily na dworze królewskim Aldovii. Niespodziewanie wplątuje się w królewską intrygę i jednocześnie zakochuje się w następcy tronu księciu Richardzie, na którego temat miała po kryjomu zbierać sensacyjne materiały. Czy zdoła utrzymać swoją misję w sekrecie? I czy pomoże objąć rządy właściwemu następcy tronu?


21. Świąteczny książę: Królewskie wesele

Rok po tym, jak Amber pomogła zdobyć koronę Richardowi, para ma stanąć na ślubnym kobiercu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Jednak życie rzuca zakochanym kłody pod nogi: gust Amber nie wpisuje się jednak w królewski protokół i nabiera wątpliwości, czy sprawdzi się w roli królowej. Zaś książę jest coraz bardziej zajęty próbami rozwiązania ogarniającego państwo kryzysu politycznego, który może nie tylko zakłócić wyjątkową świąteczną atmosferę, lecz nawet zagrozić przyszłości całego królestwa. Jako była dziennikarka dziewczyna postanawia na własną rękę pomóc ukochanemu. W swoje działania angażuje siostrę, przyjaciółkę i... byłego wroga.


22. Świąteczny książę: Królewskie dziecko

Kontynuacja „Świąteczny książę" oraz „Świąteczny książę: Królewskie wesele”. Tym razem zbliżają się święta, a w Aldovii wszyscy czekają na narodziny królewskiego potomka. Amber i Richard goszczą członków panującego rodu z odległego królestwa, aby odnowić pradawny rozejm. Jednak gdy gdzieś zawierusza się bezcenny 600-letni traktat, pokój zaczyna wisieć na włosku, a rodzina królewska staje w obliczu prastarej klątwy. Królowa Amber musi rozwikłać pewną tajemnicę, aby ocalić rodzinę i całe królestwo.


23. Świąteczny kalendarz

Abby jest ambitną, młodą i zdolną panią fotograf, mającą jednak niespecjalnie ciekawą pracę. Pewnego dnia dostaje od dziadka tajemniczy kalendarz w kształcie domku z okienkami na każdy dzień grudnia. Codziennie otwiera się jedno okno, z którego wypada mała zabawka. Abby szybko odkrywa, że zabaweczki zwiastują wydarzenia z jej kolejnych dni. Czy z pomocą kalendarza odnajdzie miłość? Prawdę powiedziawszy film jest mega nudny i aż sama się dziwię, że przemęczyłam się z nim do końca.


24. Last Christmas

Kate mieszka w Londynie i pracuje w sklepie z artykułami bożonarodzeniowymi jako elf, ale zupełnie nie wierzy w magię świąt. Życie bohaterki jest pasmem niepowodzeń i złych decyzji. Wszystko się jednak zmienia, gdy poznaje Toma, który ma znacznie mniej cyniczne podejście do życia. Ale kiedy do Londynu puka „najpiękniejszy czas w całym roku”, wszystko zaczyna się psuć. Pomimo, że pozornie ta dwójka kompletnie do siebie nie pasuje, magia świąt sprawia, że postanawiają iść za głosem swoich serc. Na początku nie powala, ale gdy się rozkręci to jest całkiem fajny.


25. Święta, święta i... znowu święta

Mężczyzna, który urodził się w Święta nie cierpi ich, bo wszyscy zapominają o jego urodzinach. W wyniku niefortunnego wypadku w Wigilię traci przytomność. Budzi się dopiero rok później, nie mając pojęcia, co wydarzyło się w międzyczasie. Wkrótce odkrywa, że teraz już zawsze będzie budził się tylko na ten jeden Świąteczny dzień, podczas którego przyjdzie mu zmierzyć się z konsekwencjami tego, co jego drugie "ja" wyczyniało przez pozostałe 364 dni w roku. Film niby zabawny, choć nie jest to jedyny jego atut - oparty na schemacie podobnym do Opowieści wigilijnej z morałem, momentami wzruszający. Jeśli początek nie przypadł Wam do gustu, nie zrażajcie się i obejrzyjcie do końca a nie pożałujecie.


26. Świąteczny spadek

By odziedziczyć spadek i przejąć rodzinną firmę Ellen musi osobiście dostarczyć przesyłkę do swojego rodzinnego miasta. Film niby zabawny, ale mnie totalnie nie powalił, taki do obejrzenia „ w między czasie”.


27. Miłosna pułapka

Niemająca szczęścia w miłości dziewczyna z Los Angeles zakochuje się w chłopaku ze Wschodniego Wybrzeża, którego poznała w aplikacji randkowej, i postanawia zrobić mu niespodziankę, przylatując do niego na święta. Na miejscu odkrywa, że dała się złapać na fałszywy profil. Teraz sama postanawia zastawić w sieci pułapkę. To lekka komedia romantyczna , choć prawdę powiedziawszy mnie nie powaliła jest dużo lepszych filmów.


28. Święta Angeli

Krótka, trwająca niespełna pół godziny, wzruszająca, pełna ciepłego humoru i skłaniająca do refleksji opowieść o sile rodziny oraz o niewinnym pragnieniu małej dziewczynki, by wszyscy mogli spędzić Boże Narodzenie w ciepłym, bezpiecznym domu, otoczeni miłością najbliższych.


29. Mustang: Duch wolności – Duch Gwiazdki

Bardzo fajna świąteczna bajka dla dzieci. Moja Lelcia ją uwielbia oglądać. Lucky i jej przyjaciółki muszą dostać się do domu przed Świętami. Niestety śnieżyca krzyżuje im plany.


30. Baranek Shaun: Odlotowe święta

Kolejna świąteczna i fajna opowieść w moim zestawieniu. W poszukiwaniu większej skarpety na prezenty Shaun funduje mieszkańcom farmy niezapomnianą świąteczną przygodę z szaleńczym pościgiem saniami włącznie.


31. Dawid i elfy

Włączając ten film myślałam, że to kolejna kiepska, świąteczna komedia. Bardzo miło mnie zaskoczył! Fajny, lekki film do obejrzenia w wolne popołudnie. Film Dawid i Elfy to polska familijna i świąteczna produkcja dla młodszych widzów, której bohaterem jest młody Elf, który każde święta spędza tak samo, na pracy, bardzo ciężkiej i w wiecznym pędzie. Zaczyna ma mieć tego dosyć i pewnego dnia postanawia uciec ze świata Elfów. I tak dostaje się do świata zwykłych ludzi, aby na nowo poczuć magię świąt. Pomaga mu w tym nowo poznany przyjaciel.


32. Renifer Niko ratuje brata

Kolejny świetny świąteczny, animowany film. Po świetnej pierwszej części "Renifer Niko ratuje Święta", w której sympatyczny bohater poznał swojego odlotowego ojca i pokrzyżował plany sabotażystom Bożego Narodzenia przyszła kolej na kontynuację opowieści. Tym razem przed wesołym reniferkiem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą, oraz Juliuszem - najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie - muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników skuteczniej niż słynny Kevin.


33. Facet na Święta

Na koniec zestawienia zostawiłam Skandynawski mini serial. Opowiadający o zmęczonej uszczypliwymi komentarzami rodziny wiecznej singielki Johanne, która postanawia szybko znaleźć partnera, aby mogła zabrać go do domu na święta. Dla mnie niewątpliwym plusem tego mini serialu są przepiękne zimowe widoki, super klimat ogólnie jest bardzo zabawny i nietypowy. Ja totalnie polubiłam główną bohaterkę.


Znacie te filmy? A może skorzystacie z tej listy? Jakie filmy świąteczne Wy polecacie i jakie chcecie obejrzeć? Zostawcie po sobie ślad w komentarzach 😊

Comments


bottom of page