top of page
Post: Blog2 Post

RABKOLAND – RODZINNY PARK ROZRYWKI


Rabkoland

Ostatnio dość często wyruszamy w Polskę w poszukiwaniu ciekawych atrakcji dla dzieci. Tym razem nasz wybór padł na Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland położony jak sama nazwa wskazuje w Rabce-Zdrój, a więc tym razem nie mieliśmy daleko. Z Krakowa to zaledwie godzina drogi. Muszę przyznać, że liczyliśmy na dobrą zabawę, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie ona aż tak udana. Co prawda nie znajdziecie tam mrożących krew w żyłach rollercosterów, a nieco spokojniejsze rodzinne atrakcje. Za to jestem pewna, że będziecie bawić się tam równie fantastycznie jak Wasze pociechy i nikt nie będzie się nudził. To prawdziwy raj dla młodszych dzieci spragnionych ruchu, mających niespożyte pokłady energii, starszaków ciekawych świata, a także dorosłych, w których wciąż drzemie dziecko. Wycieczka do Rabkolandu to znakomity sposób na spędzenie rodzinnego dnia pełnego atrakcji.

To co wyróżnia Rabkoland, to że park przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat, najmłodsi zatem nie muszą bawić się pomiędzy grupami dużo starszych nastolatków. Mogą zanurzyć się w krainie świetnej zabawy, korzystając z aż 46 różnych atrakcji zlokalizowanych w 6 strefach tematycznych: Machinarium, Dolina Trzmiela, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów, Cyrk Luna, oraz otwarta latem 2022 Farma Cioci Maryni. A jest w czym wybierać począwszy od karuzel i kolejek górskich, przez samochodziki i łódeczki, kończąc na kolorowych placach zabaw. To co gotowi na wycieczkę?

Rabkoland

Jakie atrakcje czekają na Was w Rabkolandzie?

Rabkoland, dedykowany jest przede wszystkim dzieciakom. Najwięcej atrakcji przeznaczonych jest dla dzieci powyżej 100cm wzrostu, ale nawet maluchy znajdą coś dla siebie. Tak jak już wam wcześniej wspominałam całość terenu podzielona jest na 6 stref tematycznych. Oczywiście przy zakupie biletu dostaniecie mapę całego parku, nie musicie się obawiać, że się pogubicie, bo dodatkowo do poszczególnych atrakcji prowadzą liczne drogowskazy. Poniżej postaram się Wam pokazać jakie atrakcje znajdziecie na terenie parku.

Rabkoland

Machinarium

Machinarium to idealna strefa dla najmłodszych fanów motoryzacji i mocnych wrażeń. Natkniecie się na nią zaraz po wejściu do Rabkolandu. W tej strefie tematycznej znajdziecie Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni. To pierwsza atrakcja przy, której się zatrzymaliśmy. Znajduje się on tuż na wprost wejścia i nie sposób go przeoczyć. Polecam Wam właśnie od niego zacząć, aby nieco zorientować się w terenie i zobaczyć gdzie, co jest zlokalizowane. Ten 28 metrowy diabelski młyn jest znakiem rozpoznawczym Rabkolandu, macie możliwość z niego nie tylko zobaczyć cały park, ale także panoramę na malowniczy Luboń Wielki, oraz pasma gór Beskidu Wyspowego i Tatr. Powiem szczerze, że ta niepozorna atrakcja potrafi podnieść nieco adrenalinę, gdyż siedzi się w wagonikach, które nie mają szyb. Co prawda nie była to nasz pierwszy raz na tego typu atrakcji, wcześniej mieliśmy za sobą spore doświadczenie w tym temacie, jednak w większości kabiny były w całości przeszklone. Całe okrążenie trwa 6 minut.

Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland

W Machinarium znajdziecie również karuzelę z kucykami, która bardzo podobała się naszej Lelci. Podniebny latający autobus również okazał się niezłą zabawą. Przy autobusie dla małych fanów budowy są koparki. Jest też typowy dla lunaparku autodrom ze zderzającymi się samochodzikami o wdzięcznej nazwie Autostop. Przyznać się kto nie lubi tej zabawy? :). Auta są dostępne z rodzicem od 100 cm wzrostu.

Rabkoland
Rabkoland

Dla fanów lotnictwa są samoloty - OwcoLot, które jak przystało na małą podróżniczkę skradły serce Lelci. Zwłaszcza spodobał jej się czerwony guziczek, który wznosił samolot do góry.

Nie zabrakło też klasycznej karuzeli łańcuchowej, która była ulubioną karuzelą mojego dzieciństwa. Musze przyznać, że genów nie oszukam bo Lea po pierwszej wspólnej przejażdżce powtarzała ją jeszcze kilkukrotnie. Mieliśmy też dłuższy przystanek na mechanicznym placu zabaw zwanym Trybikowo. Wszystkie mechanizmy, przekładki , a także kuleczki wciągały do zabawy.

Rabkoland
Rabkoland

Strefa Cyrkowa

Po prawej stronie od wejścia znajduje się Strefa Cyrkowa, a w niej odwrócony do góry nogami Dom Klauna Mareczka, w którym można poczuć lekki zawrót głowy. Jest też dosyć specyficzny Cyrk Luna, który zwiedza się samochodzikiem, przejeżdżając obok lalkowych cyrkowców i sztucznych, ruchomych zwierząt uruchamiając ich sztuczki i akrobacje. W namiocie jest strasznie duszno i gorąco. Mi to miejsce najmniej się podobało, ale Lelcia zażyczyła sobie jeszcze dwie przejażdżki, więc ona była zachwycona.

Rabkoland
Rabkoland

Nie brakuje też atrakcji takich jak krzywe lustra. Znajduje się tam również namiot z wielkimi klockami, z których mona tworzyć przeróżne konstrukcje, oraz małpi gaj zwany Rura Parkiem.

Rabkoland
Rabkoland

Świetną zabawę będziecie mieć na cyrkowych pontonach na wodzie, którymi możecie kręcić się wokół własnej osi. Lelcia nie chciała z nich schodzić i wracaliśmy na nie kilkukrotnie.

Rabkoland

Nie można też pominąć kolejki samochodzików, która jeździ wokół fioletowej mini wieży Eiffla. Jak widzicie atrakcji jest tu sporo, a większość z nich przeznaczona jest także dla maluszków. Na pontony mogą wsiąść z rodzicem, a reszta atrakcji jest dla dzieci od 85 cm.

Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland

Góralsko Dżungla

W głębi Rabkolandu znajduje się tajemnicza Góralsko Dżungla, w której można zaznać nieco ochłody wśród strzelających wodą totemów. To totalny hit dla dzieci zwłaszcza w upalne dni. Nie są one specjalnie duże, ale wystarczające, by móc się zmoczyć i trochę pobiegać. Polecam zabrać jakieś ubranie na zmianę i ręcznik, bo żadne dziecko nie wychodzi suche.

Rabkoland

Kawałek dalej znajduje się totem, czyli wieża swobodnego spadania. Ja nie jestem fanką tego typu karuzel, za to Lelci bardzo się spodobała i nie chciała z niej schodzić. Oprócz tego znajdziecie tam jeszcze kamienny pociąg, którym przejedziecie się na góralskie safari. Przejażdżka pociągiem obok figur zebr, hipopotamów, żyraf, strusi, czy małpek sprawiła Lelci wiele radości. Są też słodkie małe chatki Skałuchów, czy piaskownica z ukrytymi skarbami. Dla małej rywalizacji znajdziecie automaty z grą polegającą na karmieniu goryla, słonia i innych zwierząt kolorowymi kulkami.

Rabkoland

Najodważniejsi mogą przejechać się na najszybszej w parku karuzeli Skałożerca, która pojawiła się w Rabkolandzie w 2022 roku. To emocjonująca karuzela, której wielkie ramiona poruszają się w górę i w dół, do przodu i do tyłu.

Rabkoland
Rabkoland

Wioska Wikingów

Po udanej zabawie w Machinarium, czy Góralskiej Dżungli warto nieco zmienić otoczenie. Kolejna strefa to Wioska Wikingów, z bujającą się wielka Łodzią Wikinga. Spodoba się ona szczególnie żądnym wrażeń dzieciakom i ich opiekunom. Na bujaną łódź można wejść dopiero od 110 cm. I raczej ciężko będzie Wam oszukać obsługę ze wzrostem, bo wszędzie mają miarki i faktycznie sprawdzają wzrost dzieci. Oczywiście uważam, że to bardzo dobry pomysł, bo przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo.


Są także dwa rollercostery, Mały Wiking z pojedynczym wagonikiem, gdzie dziecko jedzie bez opiekuna, oraz drugi nieco szybszy Wiking Coster, który zabiera w podróż do kopalni złota pełnej zakrętów.

Rabkoland
Rabkoland

Jednak to nie koniec atrakcji! Najmłodsi mogą wyruszyć na samodzielną przejażdżkę autkami po Lesie Wikingów. Jest też bardzo fajny plac zabaw, gdzie najmłodsi mogą zajrzeć do przeróżnych zakamarków drewnianej Łodzi Wikinga, pełnej ukrytych korytarzy i zaułków. Zobaczyć też mogą olbrzymi wiszący taran i wspiąć się na wysoką latarnie wikingów z zakręconą zjeżdżalnią. Nieco dalej, inny przedstawiciel Nordyckich plemion o imieniu Sven przyjmuje gości w swojej… wygódce, a obok znajduje się Kuźnia Wikingów, gdzie najmłodsi mogą ćwiczyć swój refleks, pomagając Svenowi w walce z robakami.

Rabkoland

Dolina Trzmiela – idealna dla najmłodszych dzieci

Za Wioską Wikingów, idąc w dół, znajduje się nieco na uboczu Dolina Trzmiela. To przestrzeń dedykowana dla najmłodszych gości parku, pełna powolnych i łagodnych karuzel, można tam pojeździć autkiem, przepłynąć się na statku, czy na rybie, pohuśtać na małych huśtawkach i bujakach. Jest tam znacznie spokojniej, bo rzadko docierają tam starsze dzieci, oraz wycieczki, a w tygodniu jest ich sporo.

Znajdują się też dwa place zabaw, pierwszy Klub Gąsiennicy przeznaczony dla mniejszych dzieci (do trzech lat) bardziej sensoryczny i ekologiczny, wykonany głównie z drewnianych elementów, został zaprojektowany na bazie rekomendacji fizjoterapeutów. Znajdziemy tam m.in. skonstruowaną z różnorodnych powierzchni i faktur Ścieżkę Gołych Stóp, pozwalającą rozwijać integrację sensoryczną, a także inne atrakcje pobudzające m.in. spostrzegawczość, motorykę czy koordynację ruchową, jak przeszkody do pokonania i różnorodne gry - wyścigi pszczół, czy spadające biedronki. Na znajdującym się nieco dalej drugim placu zabaw dzieci mogą pobujać się na wyjątkowych huśtawkach w kształcie pajacyków. Jest też teatr Bajdurka, ale niestety nie zorientowaliśmy się o jakiej godzinie jest wystawiany i przegapiliśmy pokaz. Większość atrakcji jest dostępna dla dzieci już od 85 cm wzwyż.

Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland

Farma cioci Maryni

Farma cioci Maryni to najnowsza strefa otwarta latem 2022 roku. Znajdziecie na niej plac zabaw na piasku z mnóstwem zakamarków do zabawy, oraz trzema wysokimi Wieżami Warzywnymi z kolorowymi zjeżdżalniami, tunelami i mostkami. W Wieży Pomidorowej na najmłodszych czeka zabawa w sklep warzywny i inne przygody. Wieża Marchewkowa na swoim szczycie skrywa lunety do obserwacji nieba, a w środku fotopunkt dla wszystkich fanów karotek, a z najwyższej Kukurydziano-Kapuścianej wieży zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie mogą podziwiać cudne widoki z tarasu widokowego. Jednak to nie koniec atrakcji.

Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland
Rabkoland

Mamy też wesołą farmę, w której wiejskie zwierzaki wydają różne dźwięki poruszając się. Dzieci mogą nauczyć się tam kultowej piosenki o Starym McDonaldzie. Przejażdżka po sześćdziesięciometrowym torze w scenerii rodem z Dzikiego Zachodu również przysporzy radości nie jednemu dziecku.

Rabkoland

Ponadto w Rabkolandzie odbywają się różnego rodzaju przedstawienia, animacje i warsztaty dla dzieci. Jest też kilka obiektów gastronomicznych.

Rabkoland z dziećmi – czy warto się wybrać?

Pewnie, że tak!! Lea nie chciała wychodzić i na pewno wrócimy tam ponownie. Atrakcje i urządzenia znajdujące się na terenie parku przeznaczone są dla dzieci już od 2 roku życia. Ale myślę, że najlepszą zabawę będą miały tam takie 3-8 latki. Niewątpliwym plusem jest kameralność parku – położony jest na stosunkowo niewielkim terenie , więc nie trzeba się nachodzić pomiędzy atrakcjami. Kolejny plus to różnorodność atrakcji. Jest mini rollercoster, jest karuzela łańcuchowa, jest diabelski młyn, różne karuzele i zjeżdżalnie. Są atrakcje jeżdżące po torach, pływające, latające, szybkie i wolniejsze, do wyboru do koloru. Warto wybrać się tam w tygodniu przed rozpoczęciem sezonu. Byliśmy w tygodniu i nie było dużych kolejek, nie czekaliśmy tak naprawdę do żadnej atrakcji. Praktycznie na każdym kroku są place zabaw, ławeczki na których można odpocząć. Jest zielono i kolorowo, teren jest bardzo zadbany. Ale to co najważniejsze Lea (4 lata) korzystała ze wszystkich atrakcji. Na większość mogła iść sama (przy każdej atrakcji jest określony wzrost). Baa sama mówiła, „że ona sama”.

Rabkoland

Ceny biletów do Rabkolandu:

 • Dziecko do 90 cm – gratis,

 • Dziecko od 90 do 120 cm – 59 zł,

 • Bilet dla osoby powyżej 120 cm – 69 zł.

Jeśli Wasze dzieci i Wy lubicie takie atrakcje, super opcją jest wykupienie biletu całorocznego ważnego od maja, do września. Taki bilet dla dzieci od 90 do 120 cm kosztuje 169 zł, a dla osoby powyżej 120 cm 199 zł

W ofercie Rabkoland ma także różne bilety ze zniżką:

 • Dla seniora (powyżej 60 lat) – 49 zł,

 • Dla kobiet w ciąży (z kartą ciąży) – 49 zł,

 • Bilet dla osób niepełnosprawnych (z ważną legitymacją) – 19 zł,

 • Bilet urodzinowy (+/- 5 dni od daty urodzin, ważny do 12 roku życia) – 19 zł,

 • Rabat 10 % na bilety dwie godz. przed zamknięciem parku,

 • Rabat 10% z Kartą Dużej Rodziny.

Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

Rabkoland – Informacje praktyczne:

 • Rabkoland położony jest w samym centrum miasta Rabka Zdrój. Miasteczko znajduje się na przecięciu drogi Kraków – Zakopane i Nowy Sącz – Bielsko Biała. Wystarczy zjechać zaledwie kilometr z jednej z najpopularniejszych dróg w Polsce – „Zakopianki”, by dotrzeć do Rabkolandu.

 • Park otwarty jest codziennie od maja, do sierpnia w godzinach od 10:00, do 18:00, oraz we wrześniu w czwartki i piątki od 10:00, do 17:00, oraz soboty i niedziele od 10:00, do 18:00. Aktualne godziny otwarcia znajdziecie tutaj.

 • Bezpośrednio pod kasami znajduje się spory, bezpłatny parking.

 • Przy wejściu do parku jest ruchomy wyciąg dla wózków. Taki trochę jak w wielkich galeriach handlowych.

 • Wszystkie atrakcje w Parku Rozrywki Rabkoland są w cenie biletu. Dodatkowo płatne są jedynie automaty wrzutowe, loterie, oraz gastronomia.

 • Na terenie parku znajduje się 9 punktów gastronomicznych, gdzie można coś zjeść: PasiBrzuch, Pizzeria pod Palmami, pierogarnia i naleśnikarnia Mniam Mniam, kawiarnia Mniam, Kawiarnia Słodka Irena, U Bima i Boma, Sokowirówka, Lody Minimelts, oraz Kiełba Wikinga.

 • Po zakupie biletów, można opuścić park i wrócić w tego samego dnia. Przy wyjściu wystarczy jedynie to zgłosić i poprosić o specjalną opaskę.

 • Przy każdej atrakcji znajduje się regulamin, lub obsługa, która podpowie, czy dziecko może skorzystać samodzielnie z danej karuzeli, czy wymagać będzie opieki osoby dorosłej.

 • W strefie Góralska Dżungla znajduje się Pokój Matki i Dziecka. Jest to bardzo ładne miejsce, by móc spokojnie przebrać i nakarmić maluszka.

Właścicielom Rabkolandu bardzo dziękujemy za zaproszenie, świetną zabawę i możliwość przygotowania tego materiału.

Rabkoland

Comments


bottom of page