top of page
Post: Blog2 Post

WINTER KINGDOM W ENERGYLANDIA, ŚWIETNA ZABAWA TAKŻE ZIMĄ.


Czy wiecie, że Energylandia otwarta jest również zimą? Mieliśmy przyjemność spędzić cudowny czas z Lelcią na wielkim otwarciu tegorocznej edycji Winter Kingdom. I choć pogoda nie rozpieszczała, czasem lekko mżyło, to bawiliśmy się znakomicie! A dzięki specjalnie zamontowanym dekoracjom świetlnym było pięknie i bajkowo.


Winter Kingdom to zimowa odsłona największego parku rozrywki w Polsce. Na odwiedzających czeka nastrojowa kraina z ponad stoma atrakcjami, z Największym w Polsce Ogrodem Świateł. Wystrój robi wrażenie. Około 5 milionów światełek, tysiące choinek i dekoracji świątecznych, cztery strefy zabaw, w tym największe atrakcje Energylandii, czyli rollercoastery: Hyperion, oraz Zadra. Do tego mnóstwo propozycji dla młodszych i starszych gości - spotkanie z Mikołajem, świąteczne warsztaty dla dzieci, show przygotowane przez elfy, zjeżdżalnie snowtubing, oraz lodowisko. Ogrzać można się przy licznie rozstawionych paleniskach i ogniskach, a jarmark bożonarodzeniowy proponuje pyszne świąteczne potrawy. A to wszystko w ramach jednego biletu. Winter Kingdom to istny świąteczny szał i świetna zabawa!

Jakie atrakcje czekają na Was w Winter Kingdom?

 • Największy w Polsce ogród świateł (5 000 000 światełek) z tysiącem żywych choinek i świątecznymi dekoracjami.

 • Zimowa przejażdżka na Rollercoasterach i karuzelach.

 • Duże lodowisko z dwiema taflami, duża przeznaczone dla potrafiących jeździć na łyżwach, oraz druga mniejsza z pingwinkami czyli ślizgami dla nieco młodszych gości.

 • Snowtubing czyli zjazd na pontonach, idealna atrakcja dla dzieci.

 • Spotkania z Mikołajem.

 • Warsztaty zdobienia pierników – przygotowane przez Was ciasteczka oczywiście można zjeść, lub zabrać ze sobą.

 • Ogromna choinka świecąca tysiącami lampek, stojąca tuż przy kasach biletowych.

 • Świąteczne pokazy: show elfów, pokaz ledowy i Kraina Lodu

 • Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można zjeść coś ciepłego.

 • Specjalne Menu zimowe w tym rozgrzewające grzańce, gorąca czekolada z bitą śmietaną, pyszne lody piernikowe, makowe i oczywiście zielony eliksir Świętego Mikołaja.

 • Można robić super fotki przy podświetlanych ściankach fotograficznych.

 • Do tego paleniska i ogniska które napotkacie w wielu miejscach w Parku, przy których można się nieco rozgrzać, a które również dodają super klimatu.

 • A na koniec przed samym zamknięciem parku zimowa parada.

Jak się ubrać na zimowy rollercoaster?

Gospodarze Energylanidi radzą: "Wygodny ubiór to podstawa dobrej zabawy podczas Winter Kingdom. Warto ubrać się na cebulkę. W przypadku czapek ważne, aby mocno przylegały do głowy. Te luźniejsze mogą być zabezpieczone kapturem. Szaliki muszą być dobrze schowane pod kurtką, tak aby nie rozwinęły się podczas jazdy. Zalecamy ubiór jak na narty. Gogle z gumką również są akceptowane".

Czy warto wybrać się do największego parku rozrywki w Polsce właśnie zimą?

Zdecydowanie TAK! Zimowa odsłona Energylandii – Winter Kingdom to istna magia świąt. Niesamowite dekoracje, dbałość o szczegóły i ilość atrakcji z pewnością zrobi na Was wrażenie. Alejki, wejścia, dziedziniec i dekoracje każdej ze stref przeniosą Was w świat bajkowego ogrodu świateł z 5 milionami lampek. Ilość ozdób, żywych choinek, światełek i ogromnych kolorowych dekoracji sprawia, że na każdym kroku czuć świąteczną atmosferę. Warto przespacerować się po całej Energylandii, bo na każdym kroku natkniecie się na piękne i kolorowe aranżacje, oraz foto punkty. Ja co chwilę zatrzymywałam się i robiłam pamiątkowe zdjęcia. W świąteczny klimat wprowadzą Was też warsztaty zdobienia pierniczków, oraz wizyta u Mikołaja, z którym możecie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na jarmarku bożonarodzeniowym możecie napić się grzańca, gorącej czekolady, czy zjeść korzenne ciasteczka. W całym parku z głośników leci świąteczna muzyka, która świetnie podkreśla atmosferę. A świąteczna parada elfów ze Świętym Mikołajem i maskotkami Energylandii jest idealnym zwieńczeniem zabawy w parku.

Jednak magiczna sceneria to nie wszystko. Jakie atrakcje są otwarte zimą? Energylandia od samego początku istnienia przygotowywała się do tego, aby działać również zimą, dlatego czynne są prawie wszystkie atrakcje znane Wam z sezonu letniego, oczywiście poza atrakcjami wodnymi. Na spragnionych wrażeń czekają aż 4 strefy zabawy. Strefa Ekstremalna z najwyższymi i najszybszymi rollercoasterami, a nawet hybrydowa Zadra, wykonana niemal w całości z drewna! Dla Gości otwarta pozostaje również Strefa Familijna, w której odnajdą się całe rodziny, Bajkolandia dla najmłodszych, oraz Smoczy Gród. A to wszystko w ramach jednego biletu bez ograniczeń ilości przejazdów. Niewątpliwym plusem wizyty zimą w Energylandii jest to, że nie ma kolejek, nawet do najpopularniejszych atrakcji. Praktycznie podchodzi się wsiada i jedzie, więc nie tracicie zbędnie czasu na stanie w długich kolejkach. Dodatkowo przy niektórych atrakcjach, jak nie ma osób czekających w kolejce można bez wysiadania z wagonika przejechać się drugi, a nawet trzeci raz jeśli, ktoś ma ochotę. My w taki sposób 3 razy pod rząd przejechaliśmy się na Moya Formuła, a Lelcia nie chciała schodzić ze Śmiejżelków, tak jej się spodobały, że 6 razy na nich przejechaliśmy (oczywiście z małą przerwą na odpoczynek).

W zimowej odsłonie oczywiście nie mogło zabraknąć typowo zimowych atrakcji. Czeka na Was lodowisko z dwiema taflami o łącznej powierzchni aż 800 m2. Duża przeznaczona dla potrafiących jeździć na łyżwach, oraz druga mniejsza przeznaczona dla najmłodszych, z pingwinkami czyli ślizgami ułatwiającymi naukę jazdy na łyżwach. Na miejscu w cenie biletu jest oczywiście wypożyczalnia łyżew, która wszystkim chętnym umożliwia skorzystanie z tej aktywności. Snowtubing to kolejna zimowa atrakcja, którą uwielbiają zwłaszcza dzieci. Za tą nazwą kryją się dwie wersje zjazdów na okrągłych dmuchanych pontonach z pagórków o różnej wysokości - 6 metrów ze zjazdem o długości 42 metrów i 3,5 metra ze zjazdem o długości 24 metrów. Leci tak się spodobała ta zabawa, że bawiliśmy się na niej kilkukrotnie. Przyznam szczerze, że ja również miałam niezłą zabawę towarzysząc jej, więc śmiało mogę powiedzieć, że jest to odpowiednią rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Dopełnieniem zimowej oferty są specjalne pokazy odbywające się w Teatrze Egypt o wyznaczonych godzinach. Przyznam szczerze, że najczęściej unikam tego typu atrakcji w parkach rozrywki i nie miałam zbyt dużych oczekiwań względem nich, ale pozytywnie nas zaskoczyły. Nam udało się zobaczyć Christmas Show, oraz Led Show. Przedstawienia nie trwają długo bo zaledwie 10 minut, ale w tym czasie mogliśmy się nieco zagrzać i odpocząć przed kolejnymi atrakcjami. Na koniec wizyty w parku warto wziąć udział w paradzie.

Koniecznie musicie odwiedzić Energylandię w zimie. To idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Jestem pewna, że nie pożałujecie absolutnie sekundy spędzonej w tym miejscu. Na Winter Kingdom jest po prostu cudownie!

Energylandia Winter Kingdom

Informacje praktyczne:

 • adres: Energylandia, Aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator

 • Winter Kingdom czyli zimowa odsłona Energylandii otwarta jest w dniach 26.11.2022 - 08.01.2023, w godzinach 11:00 – 19:00.

 • Energylandia w zimowej odsłonie czynny jest od czwartku do niedzieli. W poniedziałki, wtorki i środy jest zamknięta.

 • Bilet normalny (musi go kupić każdy, kto ma więcej niż 140 cm) kosztuje 99 zł, a ulgowy (do 140 cm wzrostu i dla seniorów od 65. roku życia) 79 zł.

 • W cenie biletu są: warsztaty zdobienia pierników, pokazy i widowiska, spotkanie ze świętym Mikołajem, wypożyczalnia łyżew, oraz korzystanie ze wszystkich urządzeń i atrakcji do woli.

 • Bilety można kupić zarówno przez internet jak i przy wejściu na teren parku, w kasach przy głównej bramie.

 • Z kasy biletowej koniecznie pobierz mapkę Energylandii, ułatwi Ci ona, jak poruszać się po jej terenie. Dodatkowo jest na nich zaznaczony wzrost od jakiego można korzystać z danych atrakcji.

 • Dzieci powyżeju 140 cm mogą korzystać ze wszystkich atrakcji w parku, nawet tych najbardziej ekstremalnych.

 • Jeżeli masz zamiar korzystać z największych rollercoaster-ów w Energylandii jak Hyperion czy Zadra, zabierz ze sobą gogle narciarskie.

 • Dzieci najlepiej ubrać w stroje narciarskie lub kombinezony.

 • Zabierz ze sobą termos z gorącą herbatą, ciepłe rękawiczki i koniecznie zestaw ciuchów na zmianę. Mogą się przydać szczególnie podczas wizyty na lodowisku.

 • Oczywiście na terenie parku jest otwartych jest kilka restauracji, oraz jarmark bożonarodzeniowy, gdzie można coś przekąsić lub napić się gorącego napoju.

 • Zaplanuj pobyt w parku rozrywki tak aby obejrzeć pokazy/show, uczestniczyć w warsztatach, skorzystać z karuzel i rollercosterów, oraz zostać w Enegylandii do wieczora bowiem około godziny 16:00 robi się najpiękniej, kiedy niesamowitego klimatu dodają wszystkie dekoracje świetlne.

 • Codziennie 15 minut przed zamknięciem, czyli o 18:45 rozpoczyna się świąteczna parada ze Świętym Mikołajem, elfami i maskotkami Energylandii. Uczestniczenie w niej to znakomity sposób na zakończenie wizyty w parku.

 • Jeśli podczas wizyty w parku okaże się, że zapomniałeś czegoś z auta, możesz bez problemu wyjść i wrócić na teren parku. Jednak ten fakt należy wcześniej zgłosić na bramkach u pracownika parku, aby otrzymać specjalną opaskę umożliwiającą nam powrót.


Comments


bottom of page